За дочекот на нашите ракометари се ангажирани три двокатни автобуси на ЈСП Скопје, еден панорамски и два затворени, со кои тие ќе парадираат од аеродромот до центарот на градот.

Објавил: Перо Милчин | 3 јуни, 2019 22:04

ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ГО ДОПРЕ МАКЕДОНСКОТО ТЛО!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Македонските шампиони на Вардар се вратија дома и со себе го донесоа највредниот трофеј – пехарот на Лигата на шампионите.

По неколку часовно оддолжување , чартер авионот со нашите ракометари слета на скопскиот аеродром, а шампионите беа дочекани како што заслужува- како вистински херои и Европски шампиони. Прв низ аеродромот се прошета Стоилов носејќи го на раце трофејот. 

На аеродромот во Скопје ги пречека градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и многу бројни обожаватели и фанови. Со обезбеден автобус ракометарите тргнаа во голема прослава, што ќе кулминира на плоштад Македонија.

За дочекот на нашите ракометари се ангажирани три двокатни автобуси на ЈСП Скопје, еден панорамски и два затворени, со кои тие ќе парадираат од аеродромот до центарот на градот

На скопскиот аеродром од попладнево се собраа илјадници навивачи на Вардар за нашите златни ракометари, кои по втор пат го добиваат најзначајниот европски трофеј.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од 2001 година има работено кај тогашниот претседател на државата Бранко Црвенковски, во одделот за странски делегации, потоа кај актуелниот министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Полициски началници му возвраќаат на директорот на БЈБ: Бараат извинување од Тасевски!

Мешањето на политиката во работењето на Министерството за внатрешни работи во време...

И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата три месечна ќерка сме позитивни на тестирањето за КОВИД 19.

Мухамед Зекири позитивен на КОВИД-19

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, ја информираше јавноста дека е позитивен...