Во медиумите веднаш излезе веста дека пејачот кој беше уапсен во март годинава повеќе не е зад решетки.

Објавил: Катерина Крстиќ | 11 декември, 2019 10:54

Пејачот го смени имиџот до непрепознатливост : Панки со бела коса и бела долга брада

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Македонскиот пејач, дел од дуото Куку Леле Сашо Каимовски- Панки деновиве е во фокусот на јавноста бидејќи беше пуштен од притвор во Грција.

На социјалните мрежи прв ја објави веста неговиот пријател Горѓи Галетановски, директорот на Зоолошката градина во Скопје. 

Панки со нов имиџ…

Во медиумите веднаш излезе веста дека пејачот кој беше уапсен во март годинава повеќе не е зад решетки.

Како што може да се види и од фотографијата Панки е видно ослабен. Тој решил да го промени имиџот и сега има долга седа брада и седа коса.

Иако веќе медиумите на големо пишуваат за неговото враќање сепак Панки се уште не се огласил по враќањето од Грција.

Имено Сашо Каимовски или во јавноста познат како Панки беше уапсен на граничниот премин Евзони при обид за влез во Грција. Како што тогаш беше објавено наводно пејачот бил уапсен поради европска потерница распишана пред 13 години од страна на германските власти, за учество во мрежа која крадела податоци од банкомати.

Панки беше осомничен дека во 2006 од два банкомати во Минхен, украл податоци и лозинки на кредитни и дебитни картички со поставување на микроскопски чипови што ги снимале податоците и со поставување на дополнителна тастатура и тој заедно со уште две лица со украдените податоци правеле картички – клонови и подигале пари во различни земји, предизвикувајќи штета од над 1.3 милиони евра, од кои над 200 илјади само во Германија. Мрежата била активна и во Македонија, Грција, Италија, Франција и Бугарија.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено таа вели дека луѓето ја познаваат како зборлеста па поради тоа често има проблем со тоа да не биде сфатена сериозно.

Хрватската пејачка шокираше: Првиот бакнеж ми беше со Бајага!

Оваа недела во „Еден на Еден кај Жаре“ со почеток од 18:30 часот, може да ја гледате хрватската...

Одговарајќи на прашањата Лукаревска открива и дека не може без појадок. Таа открива која и била најшокантна ситуација во животот, вели кога била мала, па на филм видела како го убиваат нејзиниот татко, а тој се вратил дома жив. 

Шок беше кога го убија татко ми на филм- Сања Лукаревска одговара на 30 прашања

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска која е ќерка на познатиот македонски актер Ѓокица...

Бојан Кариќ е член на едно од најбогатите семејства во Србија во 2007 година се ожени со Маша Николиќ, со која ги доби близнаците Тара и Теодор.

Вака изгледа поранешниот сопруг на ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША(фото)

Бојан Кариќ е син на Сретен Кариќ, а воедно и екс сопруг на српската пејачка Јелена...

- Шедам за стари денови, Морам да штедам бидејќи не знам кога ќе умрам, искрена беше Лепа, а оваа нејзината емотивна исповед ги растажи обожавателите.

НЕ САКАМ ДА МЕ ПОГРЕБААТ КАКО СКИТНИЧКА: Лепа се плаши за себе!

Лепа Лукиќ секогаш сака да има одредена количина пари за „црни денови“, за да биде...