Невремето предизвика и огромно нарушување во авионскиот сообраќај, а авионите што слетале на лондонскиот аеродром Хитроу, доживеале големи проблеми.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 февруари, 2020 17:45

ПИЛОТОТ НА „Ербас А380“ ЕДВАЈ СЛЕТАЛ ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ: Погледнете како се справи со ветрот којдуваше со 100 километри на час

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Во текот на викендот, Велика Британија беше погодена од силното невреме, Денис, кога се измерени ветерните налети од најмалку 145 километри на час проследени со 150 милиметри дожд.

Невремето предизвика и огромно нарушување во авионскиот сообраќај, а авионите што слетале на лондонскиот аеродром Хитроу, доживеале големи проблеми.

Безбедносните камери снимиле неверојатна случка, борба со невремето на пилотот на „Ербас А380“ од „Етихад ервејс“.

Ветерот бил толку силен што пилотот се решил за бочно слетување и ја заврши својата работа фантастично. Беше објавено дека за време на слетувањето, ветерот на аеродромот дувал со околу 80 километри на час.

Сепак, многу авиони мораа да се откажат од слетувањето на британските аеродроми, што влијаеше на 25.000 патници заглавени поради невремето.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Меркел на прес-конференцијата го најави утрешниот состанокот на Евро-групата на кој ќе се разговара за предлогот на Советот на ЕУ и рече дека Германија ќе биде добро толку колку што ќе биде Европа.

МЕРКЕЛ ЗА КОРОНАВИРУСОТ: Ова е најголемиот предизвик за ЕУ од своето основање!

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска дека ЕУ се соочува со најголемиот...

Русија ќе покрие околу 800.000 американски долари во трошок за испраќање на дијагностички алатки во голем број земји, пренесува ТАС.

ХУМАНОСТ НА ДЕЛО: Русија донира милион долари на СЗО за борба против КОРОНА!

Русија ќе донира 1 милион американски долари на Светската здравствена организација...

Повеќето експерти веруваат дека избувнувањето на вирусот СОВИD-19 кој започна да се шири на пазарите во кинескиот град Вухан кога животните ја пренеле болеста на луѓето.

БРИТАНЦИТЕ ВЕРУВААТ ДЕКА КОРОНАВИРУСОТ Е ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР- Вирусот излегол од лабораториите во Кина!

Владата на Велика Британија верува дека коронавирусот случајно излегол од лабораторија...

Иако се воведени добри мерки за контрола и превенција, бројот на новооткриени случаи брзо се зголемува.

КИНЕСКИТЕ СТРУЧЊАЦИ ВО СРБИЈА: Да се воведе полициски час од 24 часа- има премногу луѓе на улиците!

Голем број српски државјани не носат заштитни маски и на улиците има премногу луѓе,...