Бубамара од поранешниот сопруг доби 500, 200, 100 евра, ги мавташе и потоа ги фрли на Милан и му рече „О, не“.

Објавил: Сара Фемина | 7 март, 2020 17:52

Пластичната пејачка Дара Бубамара на видео броеше илјадници евра и се потсмеваше на народот(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Позната како некој кој сака да се фали, Дара Бубамара (43) не се спротивстави на објавувањето на снимката од нејзиниот поранешен сопруг Милан Кешиќ, кој и дава многу пари.

Бубамара од поранешниот сопруг доби 500, 200, 100 евра, ги мавташе и потоа ги фрли на Милан и му рече „О, не“.

Да потсетиме дека во ноември 2019 година, Дара налути добар дел од јавноста, изјавувајќи дека нејзиното дете не оди во „јавно, селско училиште“.
Поточно, на прашањето дали Коста имал срам на училиште бидејќи била дете на познати родители, Дара одговорила:

– Не, тој не оди во овие селски училишта, туку во приватно училиште, каде што се деца на успешни родители, политичари и спортисти. 

Пејачката беше остро критикувана на социјалните медиуми заради изјавата дека нејзиниот син не оди во таканаречените „селски училишта“, туку во приватно, каде што учат само децата на другите успешни родители – политичари, спортисти, музички звезди.

Таа ги негираше написите во весниците, сепак, таа беше фатена како лаже, бидејќи беше објавена аудио снимка од нејзината изјава. Гледајќи дека нема каде да оди, Дара реши да појасни повторно, преку социјалните мрежи.

Таа објави на Инстаграм, каде што се обиде да се оправда и да им каже на сите дека не сака никого да понижува или омаловажува, бидејќи децата на нејзините пријатели, исто така, посетуваат државни училишта.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...