Во овој случај се работи за измамен млад човек од Бања Лука, пишува Курир.рс.

Објавил: Рејхан Бајрами | 8 февруари, 2020 12:19

Платил 2.500 евра за една ноќ со Рада Манојловиќ и уште 1000 евра за ружи: Бизнисмен во голема СЕКС заблуда

Фото/Текст извор: ©Foto: Vladimir Šporčić магазин.мк

Членови на неодамна уапсената група за проституција му понудија на еден млад човек од Бања Лука да ја помине ноќта со пејачката Рада Манојловиќ.

Бизнисменот не се предомислувал за парите, па се согласил да даде дури 2.500 евра за сексапилната пејачка. Вели дека тој дал 1.000 евра само за да ја украси просторијата со рози.

Сепак, наместо пејачката Рада му донесле девојка со истото име.

Богата понуда

фото: Министерство за внатрешни работи на Србија

Меѓу клиентите на секс мафијата што беа уапсени во јануари беа притворени политичари, бизнисмени, спортисти, забавни уметници и бројни познати личности од Србија и целиот регион.

Во овој случај се работи за измамен млад човек од Бања Лука, пишува Курир.рс.

 – Тој беше редовен клиент на оваа група, кој доаѓаше претежно за време на викендите во Белград и не бараше цена кога станува збор за девојчиња. Неговиот татко е успешен бизнисмен и кум на истакнат политичар во РС. Честопати барал популарни пејачки. 

Тој не прашувал за цена.

– Еден од макроата му ја понудил популарната пејачка Рада Манојловиќ. Иако Рада никогаш не била доведена во никаков контекст со проституција, тие решиле да ја понудат на овој бизнисмен затоа што имале девојка која била слична на Рада. Се разбира, тој веднаш ја прифатил понудата, а за ноќта со пејачката издвоил 2.500 евра.

Му рекоа дека таа „не работи во хотел“, па изнајмиле стан во Нов Белград. Тој го прифати тоа и платил 1.000 евра за ружи што бил донесени во собата. Потоа запалил свеќи и чекал со повеќе од 600 црвени рози … Сепак, по два часа чекање, пристигнала девојка која се претставила како „пејачката Рада“ која се разбира, немала никаква врска со пејачката. Му беше јасно дека тој бил измамен, вели Курир.

. Организирана мафија за проституција

. Две организирани групи вклучени во измамата, чии лидери се етикетирани како Горан Т. и Саша Г., беа уапсени на 13 јануари
. Групите договарале термини за проститутките и клиентите, возачите и безбедноста.

. Бизнисот, наводно, се случувал во луксузни станови кои биле изнајмени за таа цел.
. Уапсени беа 22 члена, меѓу кои и еден полицаец, додека двајца осомничени се во бегство.
. Повеќемесечна истрага покажа дека двете групи имале соработка.
. Некои од политичарите, бизнисмените и моќните луѓе од регионот, наводно, биле меѓу клиентите, а групите работеле на територијата на Србија и Босна

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Како резултат, епидемиолозите во Србија ќе можат побрзо да го контролираат ширењето на болеста СОВИД-19 предизвикано од новиот вирус корона, соопшти Инфоцентарот на ЕУ.

Пристигна РОБОТИЗИРАН систем за тестирање на КОРОНА!

Србија ќе може да тестира за повеќе примероци од коронавирус во иднина отколку порано,...

На состанокот присуствуваа претставници на Министерството за одбрана и Министерството за здравство на Србија, а од руска страна офицерите на Работната група кои пристигнаа во Белград.

ЕКСКЛУЗИВНО ОД СРБИЈА: Руските и српските војници договорија заеднички напад на КОРОНА!

На Воената медицинска академија се одржа состанок, покрај српскиот, на кој присуствуваа...

Сега е договорено меѓу министерствата да пристигнат 11 авиони за хуманитарна помош и 86 вирусолози.

РУСИЈА ДЕСНА РАКА НА СРБИЈА: Руски авион со помош слета во Белград, ќе пристигнат 86 лекари и уште 11 авиони!!

Хуманитарна помош од Русија слета на аеродромот Батајница. Премиерката на Србија,...

„Ова не е предвидување, ова е нешто што е логично да се очекува“, рече Вучиќ, додавајќи дека има 81 лице на респиратори.

ВУЧИЌ: Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи!

Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи, рече вечерва...