Сè уште нема детали за тоа колку пари се украдени од банката

Објавил: admin@magazin | 15 април, 2019 12:56

Повреден вработен во Тутунска при оружен грабеж

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вооружени напаѓачи ја ограбиле експозитурата на НЛБ Банка во скопската населба Чаир. При грабежот бил нападнат и повреден 26 годишен маж вработен во банката како обезбедување.

Oграбeна експозитурата на НЛБ Банка во скопската населба Чаир

Според информациите од МВР при текот на грабежот имало пукање од огнено оружје, но нема ранети. Полицијата веднаш по пријавувањето на разбојништвото стигнале на местото на настанот и во тек е расчистување на случајот. Сè уште нема детали за тоа колку пари се украдени од банката.

Во соопштението од НЛБ банка е наведено дека работат заедно со надлежните на расчистување на случајот, како и на утврдување на висината од направената штета.

Во него е наведено дека клиентите кои се затекнати во експозитурата и вработените се безбедни и во добра состојба.

„Средствата на нашите клиенти се сигурни, бидејќи Банката има осигурување на целиот свој имот и средства,“ истакнуваат во соопштението.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Чадот од пожарот надвисна на струшко-охридскиот регион, а туристите кои беа на плажите го споредуваа со експлозијата на реакторот во Чернобил.

До темел изгоре едриличарскиот клуб “Снегар” кој се наоѓа на популарната “Машка плажа” во Струга!

Голем пожар избувна попладнево на „Машката плажа“ во Струга. Голем пожар избувна...

Како што информираат од полицијата, пет лица се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајки во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет сообраќајки била причинета материјална штета.

ТЕШКА НОЌ ВО СКОПЈЕ: Повредени 5 лица

Десет сообраќајни несреќи се случиле за само 24 часа. Како што информираат од полицијата,...