-Стилот ви го покажува карактерот…За добар стил не ви се потребни пари, туку умеење и став, го пишуваше Боки рецептот.

Објавил: Сара Фемина | 31 август, 2019 14:14

Погледнете во каков скапоцен стан живееше Боки 13, купен од РЕКЕТОТ на Камчев(ГАЛЕРИЈА)

Фото/Текст извор: ©vistina.mk

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи.

Вистинско „цунами“ од твитови, постови, коментари, монтажи, фотографи се случува на Фејсбук, Твитер и Инстаграм…

Тие и понатаму се преплавени со актерите од аферата.

Боки не криеше да покаже дека се’ што има во огромниот стан е скапоцено до најситен детаљ. 

Боки не криеше да покаже дека се што има во огромниот стан е скапоцено до најситен детаљ. Во една прилика на една од фотографиите каде позира во дневниот салон напиша:

-Стилот ви го покажува карактерот…За добар стил не ви се потребни пари, туку умеење и став, го пишуваше Боки рецептот.

Пред да одекне оваа „бомба“ во јавноста, Боки на големо уживаше во раскошот во комплетна смисла.

Неговиот дом се наоѓа во елитен комплекс во скопско Волково каде живее македонската елита. 

Сега откако „манџата загоре“, умеењето и ставот навистина дојдоа на површината.

Инаку, екстериерот од локацијата на неговиот дом е вистински хедонистички рај за оние со длабок џеб или голема чанта.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Претседателот Пендаровски очекува ваква поддршка од сите членки на Унијата, но и и конкретна временска рамка за старт на преговрите.

Меркел: Старт на преговорите за Македонија и за Албанија, а потоа секој по својот пат

Македонија и Албанија заедно да ги започнат преговорите со Унијата, а потоа да продолжат...

Оттаму потврдуваат дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и се во добра здравствена состојба.

Утринава во вооружениот грабеж во Тутунска банка одземени 8.700 евра – зошто ова банка е мета на крадците?

Уште еднаш НЛБ банка беше мета на крадците, нов вооружен грабеж се случи во Скопје. Во...

За потсетување, централен регистар го избрка од работа Емил Јакимовски- Гусар, кој изминатата недела им се закануваше и ги навредуваше новинарките Мери Јордановска од „А1ОН“ и Искра Коровешовска од „Алфа ТВ“, како и на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев. Директорката на Централен регистар Марија Бошковска Јанковски преку Фејсбук соопшти дека Јакимовски е отпуштен поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор.

Полицијата го уапси Емил Јакимовски за семејно насилство

Лицето Е.Ј. е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство,...

Како што соопштија градските власти на Фејсбук, непознати сторители деновиве на јужната страна на врвот на Водно уништиле видиковец.

СКОПЈАНИ ПРОДОЛЖУВААТ СО ДИВИЈАНТНОТО ОДНЕСУВАЊЕ – уништени објектите на Водно

Дивијантното однесување на скопјани се уште можеме да го видиме на падините на Водно,...