Боки 13 го брани адвокатката Светлана Савиќ. која го застапува и Драган Павловиќ Латас во постапките кои ги покрена СЈО

Објавил: Рејхан Бајрами | 24 јули, 2019 7:48

Погледнете која е познатата АДВОКАТКА која го брани БОКИ 13!

Фото/Текст извор: ©сведок

Влијанието со кое тргувал, Боки 13 го остварувал со постирање на фотографии и друштво со политичари, речиси цел врв на СДСМ, судиии и обвинители, за на бизнисмените да им ја продава приказната за неговото влијание.

Интересно е што Боки 13 го брани адвокатката Светлана Савиќ. која го застапува и Драган Павловиќ Латас во постапките кои ги покрена СЈО.

Савиќ и беше адвокатка и на Анета Кочишки на која и се судеше во случајот со А1 телевизија, а е во сватовски односи со Кочишка, програмска уредничка во 1 ТВ, па тука треба да се бара и линкот за ангажираниот адвокат.

Интересно е што Боки 13 го брани адвокатката Светлана Савиќ. која го застапува и Драган Павловиќ Латас во постапките кои ги покрена СЈО.

Зоран Милевски, кој е притворен заедно со Боки 13 пак го брани Сања Алексиќ, која се јавува како адвокатка на Никола Груевски, Гордана Јанкуловска и други ликови од раководството на ВМРО, обвинети во предметите на СЈО.

Мери Дика Георгиевска, судијка на Апелациониот суд во Скопје, е меѓу топ фаворитите на Боки 13, со кои покрај Катица Јанева можел та се пофали и се фалел.
Дика Георгиевска и нејзината сестра Агапи Дика, вработена во скопскиот суд се на безброј фотографии со Боки 13 или со неговаѕа мајка.

Агапи претседавала со Собранието на Меѓународниот сојуз, а судијката Дика Георгиевска, покрај на црвениот тепих, каде што носи скапи ташни, се гледа и на слики со мајката на Боки 13, која на предлог на СДСМ беше ставена за член во Комисијата за слободен пристап до информации од јавен карактер, на личен предлог на Александар Кирацоски, како што пишуваа медиумите.Јовановска и Мери Дика се сликани по хотели низ Европа, за што може да видите фотографии, во кои едно ноќевање со појадок чини над 500 евра за лице.

Сите патишта водат кон сомнеж дека и овие патувања, скапи хотелли и подароци се плаќани од парите добиени со рекет и изнуда.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како што јави дописникот на МИА од Белград, потпретседателот на Народната партија (НС) и пратеник во собранието, Мирослав Алексиќ, кој со денови ја обвинува власта за поврзност во аферата, преку соопштение изјави дека тој решил да поднесе кривична пријава против Вучиќ и Вучевиќ затоа што тие ја одбиле неговата понуда да им помогне во составувањето на кривична пријава, така што тој би ги навел сите докази за случајот „Јовањица“, како и поради тоа што обвинителството со недели не одговара на повикот на Алексиќ да ги објави одговорите на сите прашања што тој ги поставил за аферата.

Кривична за Вучиќ и Вучевиќ за лажно пријавување и попречување на правдата

По кривичната пријава, која денеска ја поднесе градоначалникот на Нови Сад и потпретседател...

Имено, на 14 јуни 2018, во еден ден од судот беше прогласен стечај но и беше изгласан планот за реорганизација на компанијата со кој беше отпишан долгот од 28 милиони евра до „Топлификација“ што всушност се парите со кои е основана фирмата.

МЕГА СКАНДАЛ: Заев и Анѓушев вмешани во криминал тежок 200 милиони евра, заедно со Руси!

Преку 200 милиони изнесува штетата од лажниот стечај на електраната „ТЕ-ТО“ и со истата...

Денеска почина Дени Стојчев, поранешен одбојкар на Џио Струмица и на македонската репрезентација во помлади категории.

Струмица во шок и неверување: Почина младиот одбојкар Стојчев

Струмичани во шок и неверување по веста за смртта младиот одбојкар Дени Стојчев. Денеска...

Вучиќ објави за кривичната пријава против себе, велејќи дека ќе биде поднесена од потпретседателот на неговата партија (СНС), со цел да се открие вистината за „Јовањица“ со покренување истражен процес пред полицијата и обвинителството, на која заедно со органски зеленчук одгледувана е и марихуана.

Кривична пријава за Вучиќ за скандалот со плантажа за марихуана

Милош Вучевиќ, градоначалникот на Нови Сад и потпретседател на владејачката Српска...