Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно.

Објавил: Сара Фемина | 13 октомври, 2019 17:39

ЛУКСУЗ НА СИТЕ СТРАНИ: Овде живеат претседателот и првата дама на Македонија!

Фото/Текст извор: ©гламур

Ова е местото каде живее нашиот претседател со своето семејство.

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно.

На истото ова место претходно, за време на своите два мандати, живееше и претседателот Ѓорѓи Иванов со своето семејство. Интересно за претседателот Стево Пендаровски е тоа што тој не сакаше да се пресели во претседателската резиденција на Водно, но тоа решил да го направи затоа што не сакал неговото обезбедување да им пречи на соседите.

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно.

По преземањето на претседателската должност, во интервју за телевизија Алсат изјави дека решил да се пресели во резиденцијата бидејќи во спротивно неговите соседи, поради безбедносните протоколи, би имале променет режим на слободното движење. Тој живееше во населбата Автокоманда, во зграда, пред да се пресели заедно со семејствово во Вила Водно.

Како да ја посетите Вила Водно.

Кабинетот на претседателот и Вилата Водно се отворени за сите граѓани. Секој што има желба, има можност да ги види одблизу кабинетот, работните простории на Вилата, на сите вработени во Кабинетот на претседателот, салата каде што се организираат настани, прес-конференции и слично.

Посетителите имаат можност да дознаат факти за објектот, како и да учествуваат на настани од јавен карактер коишто се организираат во Вилата.
Влезот во Вила Водно ќе биде слободен за сите најмалку 2 дена во месецот и ваквиот отворен кабинет ќе биде редовна пракса.
За посета на Кабинетот на претседателот на Република Македонија и на Вила Водно секој граѓанин може да се пријави пополнувајќи го формуларот на сајтот pretsedatel.mk.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Моштите се изнесуваат еднаш во годината и тоа денеска на денот на светецот. Овие мошти веќе 99 години се чуваат во овој храм. Штипски трговец во 1920 година, дел од моштите на светецот ги донел од Света Гора.

Храмот „Успение на пресвета Богородица” 99 години чува дел од моштите на светец

Верниците имаат чест да се поклонат пред моштите на светецот Алимпије Столпникво храмот...

Таа како што може да се види и во јавноста веќе одамна се откажа од сите женски атрибути и постојано носи облека за момчиња, а како што веќе соопшти БГНЕС, таа наскоро ќе го смени полот, откако и официјално го смени името во Џон.

ОФИЦИЈАЛНО: Биолошката ќерка на Анџелина и Бред Пит го менува полот

Ќерката на познатата актерка Анџелина Џоли , 13-годишната Шајло веќе се одлучи за промена...

Поранешниот офицер на КГБ ја покажа својата хумористична страна на јавниот настап, а во неговите шеги се појавија и оние на кого му смета неговиот хумор. Нормално, претседателот на Русија, често знае да се нашали и на сопствена сметка.

ОВА Е ОМИЛЕНИОТ ВИЦ НА ПУТИН: Вака рускиот претседател ги засмејува соговорниците

Ведрата страна на Путин, од време на време излегува на виделина. Поранешниот офицер...