Била јасна кога станува збор за подарокот и навела дека цената  не треба да биде под 42.000 динари.

Објавил: Весна Петровска | 16 септември, 2019 20:31

Подароците да не бидат во вредност под 20.000 денари: Погледнете што се сака една невеста за свадба

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Неименувана идна невеста се карактеризираше како себична кога на социјалните мрежи сподели список со подароци кои сака гостите да и ги донесат за венчавката.

Била јасна кога станува збор за подарокот и навела дека цената  не треба да биде под 20.000 денари.

Еве што напишала:

Здраво на сите. На сите вас им е добро познато дека мојата венчавка е во октомври.

– За сите оние кои ќе дојдат на мојата венчавка ова е списокот на подароци кои можете да ги донесете. МОРАТЕ да одберете еден или прво консултриајте се со мене.

Себична невеста без никаов срам си напиша колку да чини еден нејзин свадбен подарок.

1. Било каков кулинарски апарта преку 20.000 денари, но ова не вклучува обични кулинарски предмети како што се ќецела или каша, туку зборувам за мискери, блендер итн.

 

2. Било која Гучи или Луис Витон чанта. И други чанти се во ред, но прво консултирајте се со мене.

3. Било која облека од 20 000 денари Келвин Клајн..

4. Нов тапет за цела куќа

5. Нов автомобил или било што во врска со автомобил

6. Ваучери преку 20 000 денари за Гучи, Келвин Клајн

7. Било кој корејски или азијски козметички прозивод од 20.000 денари или повеќе

8. Уметнички слики или декоративни елементи од 20.000 или повеќе

10. Подарок во облик на пари од 20.000 денари.

Како што гледате многу работи има на списокот. Одд сите очекувам да потрошите најмалку 20.000 денари. Ќе прифатам и помали суми, но прво да ми кажете!

Не заборавјте прво да ми се јавите ако сакате да ми купите Гучи чанта или нешто што вие не би сакале да добиете. Ви благодарам ви праќам бакнеѓи и прегратки, завршила невестата.

Што мислите, оваа невеста ќе има ли гости на венчавката?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Имено денес по речиси еден месец од смртта на Драган, Мартин сакаше да ја потсети јавноста кој беше неговиот татко и напипа дека за него тој бил татко над татковците.

Мартин Вучиќ повторно со емотивна порака за Драган: За мене беше татко над татковците!

Музичарот и актуелен директор на Народниот ансамбл „Танец“, Мартин Вучиќ, денеска...

Џамбазов ја објави фотографијата денеска, а она што предизвика поголем сомнеж е тоа што актерката Весна Петрушевска која всушност е и многу блиска со Џамбазов, под фотографијата напиша дека кумата ( мислејќи на неа ) наскоро доаѓа да им се придружи во Дојран.

ИГОР ЏАМБАЗОВ ПОВТОРНО ЗАЉУБЕН: Ова девојката која му го освои срцето!

Познатиот македоснки актер, шоумен, пејач, водител, Игор Џамбазов, по долго време реши...

Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова лубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка.

(Фото) СЕ ОЖЕНИ РЕЏЕПИ: Ова е новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи!

Неговата сегашна сопруга, Јетиши е потпретседателка на огранокот на ДУИ во Студеничани...