Тоа е само една од необичните теории на завера која се појави околу популарниот Мегзит ( заминувањето на Меган и Хари), поради што вчера кралицата Елизабета Втора оддржала итен состанок.

Објавил: Валерија Петрова | 14 јануари, 2020 11:47

ПОЗАДИ ОДЛУКАТА НА ХАРИ СТОИ ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА: Принцот се одмаздува за смртта на својата мајка! Низ Англија се шири СТРАШНА ТЕОРИЈА!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Поединци сметаат дека за заминувањето од кралството на светата Кралица Елизабета, и на таткото Чарлс во сите тамошни медиуми ги обвинуваат за смртта на Лејди Ди во 1997 година.

Одлуката на британскиот принц Хари со што ја здрма монархијата со објавувањето дека ќе го напушти кралското семејство преставува негова освета за смртта на неговата мајка принцезата Дајана.

Тоа е само една од необичните теории на завера која се појави околу популарниот Мегзит ( заминувањето на Меган и Хари), поради што вчера кралицата Елизабета Втора оддржала итен состанок.

Без докази:

Како што пишува порталот News18.com, многумина веруваат дека цела оваа збрка е всушност добро смислена и дека принцот сака да и се освети на неговата баба, на неговиот татко и на британските медиуми кој ги обвинува сите за смртта на неговата мајка која настрада на 31.а вгуст во 1997 година, додека бегала од папраците во Париз. Како што се наведува во текстот, Хари е лут на медиумите од детство, а кога британските таблоиди почнаа да ја напаѓаат и неговата сопруга, реши да им се одмазди за смртта на Лејди Ди.

Според некои теории за нејзината смрт секогаш се обвинувале кралицата Елизабета и принцот Чарлс, кои и без никакви докзи се обвинуваат за несреќата, па сега се свети на нив. Наводно токму затоа решил да се ожени и со разведената Американска, бидејќи е сличен брак како и крлскиот чичко Едвард Седми кој довел до уставна криза и неговата абдикација. Има дури и теорија дека бракот со Меган е лажен и дека таа е само платена глумица. Нормално ниту за една од овие теории не постојат докази.

Инаку, средбата на Хари со кралицата, Вилијам и Чарлс се случи вчера во замокот Сандрингам како што наведуваат медиумите . Кралот Филип уште рано сабајле си заминал од замокот незадоволен од целата оваа ујдурма.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Рекламата предизвика голем интерес во јавноста. Едни пишуваат дека Питер ја искористува позицијата за да го зголеми салдото, додека други едвај чекаат да го пробаат млекото.

Нова брука во кралството: Кралицата Елизабета се уште не го надмина шокот со Хари, а веќе ја посрамоти уште еден внук

Три децении вниманието на јавноста е насочено кон принцовите Вилијам и Хари па често...

Имено, како што јавуваат српските медиуми, експлицитното видео на пејачката станало хит меѓу затворениците.

ДАРА БУБАМАРА ЗАВРШИ ВО ЗАТВОР: Затворениците ПОЛУДЕЛЕ – стражарите не можеле да ги СМИРАТ

Лудило во српскиот затвор, затворениците полудеа по сексипилната пејачка, Дара Бубамара...

Оваа година во Штип поради инцидентот помеѓу двајцата верници попот реши крстот да остане во црквата и секој верник ќе има можност да го бакне за здравје.

УРНЕБЕСНО НА ВОДИЦИ: Еве што фати момчето наместо крстот во Струмица

Скандалозни случувања и на празникот Богојавление – Водици. Во неделата секаде...