Оваа поза е совршена за мрзелив утрински секс

Објавил: admin@magazin | 21 август, 2018 12:33

Поза 77 за огромно задоволство

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Оваа поза е совршена за мрзелив утрински секс, бидејќи не е потребно изведување на некоја особена акробација. Нејзината предност е во тоа што со само малку движења и труд, се овозможува совршена стимулација на мажот и жената.

Во оваа поза, којашто многумина ја нарекуваат поза 77 и мажот и жената се свртени странично, со така што тој лежи зад жената и ја допира.

Жената би требало да ги собере нозете, што додатно го зголемува триењето и удобноста на двајцата партнери. Ова е најдобриот начин за да се стимулира клиторисот како и Г-точката.

Исто така, мажот може да го стимулира клиторисот, затоа што неговата горна рака ќе биде слободна. Доколку жената му го сврти грбот ќе му овозможи на партнерот двојна пенетрација, а неговите движења треба да почнат од нејзините колена кон задникот, а не обратно!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Не е препорачливо да имате див секс, особено не кога жената ќе влезе во третото тримесечје од бременоста, но сепак, повеќето работи поврзани со сексот се изводливи.

Секс пози во текот на бременоста!

Замислете си дека не сте имале секс девет месеци. Но, зошто воопшто би помислувале на...

Станува збор за смирувачката „баласана поза“ идеална за оние кои сакаат да ја ослободат својата внатрешна сексуалност, без разлика дали практикуваат јога.

СЕКС-ПОЗА за силен оргазам на жените (ФОТО)

Во природата на човекот е да го подобри секој аспект во животот, па ни сексот не е исклучок....

Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од...

Ако некогаш сте се запрашале дали е можно жените да доживеат оргазам без секс, па дури и без мастурбација, експертите се согласуваат: „Да, можно е“.

Како да доживеете оргазам без секс или мастурбација?

Експертите тврдат дека е можно да се достигне кулминација без „стандардна“ сексуална...