Таа беше подложена на хемотерапија и зрачење и објави дека ја победила болеста. За жал, во февруари годинава, ракот се врати. Актерката е во четвртата фаза или 4 стадиум.

Објавил: Сара Фемина | 16 октомври, 2020 21:24

Познатата Бренда од БЕВЕРЛИ ХИЛС ја води најтешката БИТКА: Овој симптом најави дека РАКОТ ми се врати, но јас го игнорирав

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Борбата на актерката Шенон Доерти со ракот продолжува. Познатата Бренда Волш од серијата „Беверли Хилс 90210“ откри какви симптоми укажуваа на тоа дека карциномот се вратил по неколку години.

Во март 2015 година, на Шенон Дотери и беше дијагностициран рак на дојка, кој се проширил на лимфните јазли.

Таа беше подложена на хемотерапија и зрачење и објави дека ја победила болеста. За жал, во февруари годинава, ракот се врати. Актерката е во четвртата фаза или 4 стадиум.

Актерката откри дека една годин чувствувала остра болка во грбот – нешто посилно од она што може да го почувствувате додека вежбате или работевте во градината.

Таа го игнорираше овој симптом сè додека болката не стана толку силна што повеќе не можеше да ја игнорира.

Болката стана почеста и посилна, па доведе до тоа актерката да не може да се движи. Исто така, имаше болки во вратот, слабост, хроничен замор, губење на апетит, гадење.

Шенон Доетри вели дека не ни размислува да се откаже од борбата, но дека е свесна за нејзината здравствена состојба, па не крие дека започнала да снима и проштални видеа за семејството.

Таа откри и дека сака на нејзиниот погреб да се игра баладата „Солзи во рајот“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Совети

Билкарите речиси секогаш меѓу најдобрите лековити билки ја класифицираат жалфијата. И според најстрогите критериуми, таа може слободно да ја понесе титулата за најлековита билка во светот.

Жалфија – најлековитата билка во светот

Според докажани истражувања, жалфијата е полна со антигабични и антибактериски својства....

Жените кои редовно ги проверуваат своите дојки ги осознаваат и знаат какво е на допир нормалното ткиво на дојката. На овој начин тие можат рано да го откријат присуството на каква било маса.

Рано дијагностицирање на карцином на дојка: Самопреглед во 4 чекори

  Жените треба еднаш месечно да прават самопреглед на своите дојки. Ова е првиот...

Чајот од кантарион се пие три пати на ден против гастрит, чир на желудникот, дијареа, жолтица, главоболка, бубрежни и менструални тегоби.

Кантарион: Лек против депресија и гинеколошки проблеми

Кантарионот се покажа како исклучително успешен во лекување на многубројни психички...

Кога воспаление на бубрезите или мочниот меур, се препорачува дневен оброк, несолена тиква со малку домат и сецкан кромид, кој е зачинет со лажица кисела павлака.

Медицински својства на тиквата: Одличен лек за бубрези, проблеми со менопаузата, проширени вени

Тиквата се препорачува за луѓе кои страдаат од ревматизам, гихт, воспаление на бубрезите...