Нејзините фанови, односно повеќето машки срца речиси и за малку да беа скршени, мислејќи дека згодната русокоса го кажа судбоносното ДА, но не грижете се, може да здивнете, Марјана Станојковска само беше дел од традиционалниот Саем за венчавки.

Објавил: Катерина Крстиќ | 25 февруари, 2020 15:52

ПОЗНАТАТА ЛОТО ДЕВОЈКА ОБЛЕЧЕ ВЕНЧАНИЦА- Маријана како принцеза од бајките!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата лото девојка, македонската водителка, Маријана Станојковска која слободно може да се каже дека е миленичка на машката популација, изминатиот викенд облече раскошна венчаница.

Марјана Станојковска викендов беше една од девојките присутни на Саемот за венчавки кој се одржува традиционално секоја година…

Нејзините фанови, односно повеќето машки срца речиси и за малку да беа скршени, мислејќи дека згодната русокоса го кажа судбоносното ДА, но не грижете се, може да здивнете, Марјана Станојковска само беше дел од традиционалниот Саем за венчавки.

Имено водителката на својот профил на Инстаграм се пофали со белата венчаница, која мора да признаеме одлично и прилега. Во неа Маријана едноставно потсетува на принцеза од бајките.

Таа сподели фотографии на кои позираше во белиот раскошен фустан од Ателјето за венчаници  bianka_sposa.

Фановите коментираа дека Марјана  изгледа како „Кралица“, во овој невестински фустан.

Инаку како што веќе и е познато на јавноста прекрасната русокоса веќе подолги години е во врска со поранешниот македонски кошаркар Пеце Наумовски.

Како што во едно интервју откри водителката, тие се запознале на забава кај заеднички пријател и оттогаш започнале љубовна врска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој преку својот „Инстаграм“ кажа дека има Ковид -19  и соопшти дека претходно две недели бил во Македонија каде се ракувал и фотографирал со многу луѓе.

Ѓорѓе Давид шокираше: „ Многу познати кријат дека имаат корона а лежат со мене во болница!“

Пред неколку дена на својот Инстаграм профил пејачот Ѓорѓе Давид објави дека е заразен...

Овој ден го одбележува присуството на весели или други шеги, трикови и други практични шеги на различни пријатели, членови на семејството, наставници, соседи, колеги итн.

Денеска е 1 април – Светски ден на шегата

Денеска е први април, денот на шегата. Во најразлични земји од целиот свет, Денот на...

Воедно тој е и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а моментално е во болница поради воспаление на белите дробови. Тој преку својот Инстаграм профил испрати порака до сите.

Коронавирусот пристигна и во „Ѕвездите на Гранд“-Член на жирито заразен откако бил во Македонија!

Српскиот рокер Давид Ѓорѓе пред неколку дена преку социјалните мрежи потврди дека...

Веќе неколку пати се зборуваше за укинување на летното и зимско сметање на времето. Уште минатата година во рамките на ЕУ се зборуваше за укинување на оваа пракса најдоцна до оваа година.

ВО НЕДЕЛА ЗАПОЧНУВА ЛЕТНОТО СМЕТАЊЕ НА ВРЕМЕТО- Ќе биде ли ова последно менување?

Во недела, односно овој викенд започнува летното сметање на времето. На 29 март во 2 часот...