Кога станува збор за шминката на принцезата Дајана, нејзината поранешна шминкерка Мери Гринвел била личност која се грижела за неа дури три години.

Објавил: admin@magazin | 21 ноември, 2020 22:25

Познатата шминкерка на славните личности ОТКРИВА: Вака се шминкаше принцезата Дијана(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Принцезата Дајана беше навистина икона на стилот, а нејзиниот up lookmak беше безвременски!

Со пристигнувањето на четвртата сезона од серијата „Круна“ на Нетфликс, решивме да се потсетиме и да го доживееме нејзиниот најпопуларен шминка на сите времиња.

Кога станува збор за шминката на принцезата Дајана, нејзината поранешна шминкерка Мери Гринвел била личност која се грижела за неа дури три години.

Таа била одговорна и за легендарниот изглед што го носеше принцезата Дајана на своето прво снимање за насловната страница на списанието Вог. Пред неколку години, Мери Гринвел, во соработка со Лиза Олдриџ, сними турнеја врз основа на изгледот што често го создаваше за принцезата Дајана.

Видеото е објавено на Јутјуб собра нешто помалку од два милиони прегледи. Резултатот е шминката што ја имаше принцезата Дајана, како и моментите што Мери ги помина со неа пред повеќе од 20 години.

Принцезата Дијана се шминкаше многу едноставно и оттогаш многу работи се променија во светот на шминката. Принцезата Дијана секогаш била многу внимателна кожата на лицето да биде чиста и негувана, па затоа е важно да направите добра подготовка пред да нанесете шминка.

Погледнете го видеото и испробајте ги триковите на принцезата Дијана.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин...

Граѓаните покажаа голема заинтересираност за овој проект, а со тоа и висока свест за заштитата на животната средина.

СКОПЈЕ ПОБОГАТО ЗА НАД 3.000 НОВИ ВЕЛОСИПЕДИ – СЕ ИСЦРПИЈА СИТЕ СРЕДСТВА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ

Поради големата заинтересираност на граѓаните за субвенциите за купување нови велосипеди...