Лекарскиот тим ја следи состојбата и се консултиураат, за да утврдат дали има потреба од оперативни зафати.

Објавил: Стојче Бушин | 17 септември, 2020 19:07

ПОЗНАТА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСОЈБА НА ПАЛЕВСКИ: Две маскирани лица со шипки брутално го тепале до смрт!

Фото/Текст извор: ©неторес

Претепаниот Љупчо Палевски – Палчо од непознати лица пред неговата куќа има неколку хематоми на глава, велат извори од болницата, додавајќи дека има и скршена рака и неколку повреди по телото.

Лекарскиот тим ја следи состојбата и се консултиураат, за да утврдат дали има потреба од оперативни зафати.

Да посетиме дека Активистот и претседател на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево е брутално нападнат и претепан. Според информациите на Нетпрес тој е во критична состојба во Систина, а лекарите се борат се неговиот живот.

Првичната претпоставка е дека нападот е политички мотивиран.
 
Од неговата партија Трета на Фејсбук објавија: “Палчо е пребиен од двајца на мотор пред куќа. Облечени во црно,со црни кациги. Со шипка маван и боксирачи по глава.
На 55 годишен ли бе? Упатен е према болница со брза помош. Пи,ки“..

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

(19) и сопатник К.М.(21), кои побегнале од местото. По насока на Јавен обвинител двете лица се пронајдени, приведени и против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Спасовски: Напад врз полициски службеник е сериозно кривично дело и такви постапки нема да се толерираат

Напад врз полициски службеник е сериозно кривично дело и такви постапки нема да се...

Најостро го осудувам овој чин, нема оправдување за насилство. За жал, ова не е прв ваков инцидент, лекарите често се изложени на вербални и физички напади.

Филипче: Најостро го осудувам нападот на лекарот, нема оправдување за насилство

Лекар кој бил дежурен на Клиниката за  токсикологија вчера попладне бил нападнат...

Неофицијално тој бил пресретнат и брутално нападнат пред својот дом на пат кон својата викендичка од непозната група на сторители!

Љyпчo Пaлeвcки вo критична соcтоjбa, се бори за живот: Брутално претепан со шипки!

Претседателот на движењето „Трета“, Љупчо Палевски попладнево беше брутално нападнат...