Претседателот Александар Вучиќ се чувствува подобро.

Објавил: Рејхан Бајрами | 16 ноември, 2019 10:45

ПОЗНАТА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ АЛЕКСАНДАР ВУЧИЌ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српскиот претседател, Александар Вучиќ доцна синоќа бил примен во болница поради кардиоваскуларни проблеми.

Српскиот претседател вчера беше примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

Новинарот Драган Вучичевиќ за телевизија Пинк потврди дека претседателот Вучиќ денеска се наоѓа во добра здравствена состојба.

Здравствената состојба на претседателот Вучиќ е стабилна, но поради препорака на лекарите тој и понатаму се наоѓа на Воено-медицинската академија во Белград. Денеска се чувствува многу подобро, изјави новинарот Вучичевиќ за Пинк.

Исто така Претседателството на Србија за Н1 потврди дека здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е стабилна.

На претседателот доцна синоќа му се слошило, откако беше на разгледување на проектот “Белград на вода “по што одговараше на новинарски прашања.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како на пример, Путин навел неодамна во резулуцијата на Европскиот парламент, која како што ја оцени, ставена е на исто ниво на нацистичките агресори и Советскиот сојуз, пренесуваат Итар Тас.

ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА МЕЃУНАРОДНИТЕ ИСНТИТУЦИИ ФАЛСИФИКУВААТ ИСТОРИЈА: ЕП ги стави на исто ниво нацистите и СССР

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил вчера дека обидите за искривување на историската...

Тој додаде дека Италија инсистира да има позитивна одлука за почеток на преговорите за двете земји. – Италија инсистира на потребата за позитивна одлука за двете земји и закажување датум за повикување на првата меѓувладина конференција, исто така и да се додели мандат на Комисијата да ја подготви рамката за преговори.

Мајо: Италија ги поддржува Албанија и Македонија на европскиот пат

Италијанскиот министер за надворешни работи и меѓународна соработка, Луиџи ди Мајо...

Имено Вучиќ упати порака до македонската Влада и рече дека треба да си ја гледа својата работа. Тој упати порака и до Србите во Македонија.

Вучиќ: Со бојкотот на нобеловецот Хандке, македонската влада покажа на Србите за кого да гласаат

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, на социјалните мрежи го коментираше бојкотот...

Тие кои што останаа во државните болници мораат на вечер да возат такси да преживеат, вели Алексеј.

РУСКИТЕ ХИРУРЗИ ОПЕРИРААТ ДУРИ 12 ЧАСА, а навечер возат такси да преживеат: Нема да верувате колку им изнесува просечната плата!

Дванаесет часа руските лекари оперираат луѓе, а доцна во ноќта возат такси да ги прехранат...