Но пејачката гостувајќи во една емисија говореше за својата кариера, но и за песната која станала вистински евергрин.

Објавил: Катерина Крстиќ | 28 октомври, 2019 11:22

Познатиот хит на Северина всушност крие голема трагедија- тажна приказна која ќе ве наежи

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Познатата хрватска пејачка Северина Којиќ објави неверојатна песна во која ќе се пронајдат сите неразделни пријателки.

Но пејачката гостувајќи во една емисија говореше за својата кариера, но и за песната која станала вистински евергрин.

На нејзината свадба беше забрнает влез за новинарите, медиумите, фоторепотерите.

Северина во емисијата вели дека всушност оваа песна која е насловена „Пријателка“ е една од нејзините најемотивни песни а настанала уште во далечната 1997 година. Северина открива дека зад себе оваа песна крие тешка приказна.

-Јас песната „Пријателка“ ја напишав за мојата пријателка и истата требаше да се вика поинаку. Мојата другарка се викаше Марица и требаше по неа да се вика песната, бидејќи таа ми беше училишна другарка која за жал загина. За жал не можев тогаш поради нејзиното семејство не можев така да ја крстам песната, но другарите од одделението ми рекоа дека еден ден морам да снимам песна за неа. Мило ми е што таа песна се пее. Таа беше убава, имаше убави зелени очи и понекогаш нас не мешаа, а мене ми беше драго поради сето тоа, вели Северина.

Инаку Северина Вучковиќ Којиќ е родена на 21 април 1972 год. во Сплит, СР Хрватска, Југославија) e хрватска пејачка и актерка. На музичката сцена е попозната како Северина.

Северина зад себе има веќе еден брак со бизнисменот Милан Поповиќ, со кого го има синот Александар, но подоцна бракот заврши со развод. На 25 септември 2015 година, во црквата во местото Бале во Истра, Северина тајно се венчаше со фудбалскиот менаџер Игор Коиќ , син на пејачот Драган Коиќ – Кеба.

Подоцна, на 22 ноември истата година, брачниот пар организираше венчавка и прослава во Белград,  наречена „Моето српско венчање“ (Moje srpsko venčanje), а венчавката беше во режија на словенечкиот режисер Томаж Пандур. Претходно, Северина и Игор се запознале на еден концерт, а ги запознал менаџерот Едвин Софтиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Белиот капут за кој веќе пишуваа порталите не е нешто за кое се паѓа во несвест. Тоа дека е на модната куќа „Сен Лоран“ и дека чини 3.500 евра треба да ве чуди? Сензација не е, има капути и по 20.000 евра. Камчева дури одбрала поевтина варијанта, не дека не можела поскапата.

Цела Македонија зборува за ИЗГЛЕДОТ на Ана Камчева – таа на судење дојде со чанта од 8 илјади долари, а капутот…

На рочиштето за Рекет каде сведок беше Ана Камчева, таа во Кривичниот суд го привлече...

Откако неодамна го продадоа Гранд продукција, Лепа Брена и Боба Живоиновиќ решија да свртат нов лист во животот и да ги поминат своите идни денови многу потивко. Како што ексклузивно открива Курир Старс, поранешните лидери на најпознатата музичка империја донеле одлука да се преселат во Мајами.

ГО ПРОДАДОА ГРАНД И СЕГА БЕГААТ ОД СРБИЈА: Брена и Боба ја напуштаат земјата

Музичката ѕвезда и некогашниот тенисер им се довериле на блиски пријатели дека имаат...

Готвачот Ѓорги Бојчов сѐ уште се прилагодува на новата средина и работа. Во Штајнебах е од пред два месеца.

ДОМА СИ Е ДОМА: Македонецот Ѓорѓи кој работи во Германија: Мојот Штип е ДУБАИ во споредба со ова местенце!

„Мојот Штип е Дубаи во споредба со ова местенце“, вели 25-годишниот Ѓорги Бојчов, кој...