Предвидувањата за влијателен британски астролог ги чекаат дури и оние кои биле крајно скептични во хороскопите во текот на целиот живот. Тој навистина „знае сè“.

Објавил: Перо Милчин | 7 април, 2020 11:22

Познат британски АСТРОЛОГ открива кога ќе биде крај на КОРОНА: Неговото предвидување е зачудувачко!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер.

Предвидувањата за влијателен британски астролог ги чекаат дури и оние кои биле крајно скептични во хороскопите во текот на целиот живот. Тој навистина „знае сè“.

Ние му даваме збор на професионалец.

* Зошто се случи глобалната криза?

 Сето тоа има врска со циклусот Сатурн-Плутон: тоа беше 1914 година, 1947 година, 1882 година, и повторно пристигна во 2020 година. Интересно е што по 1914 година се појави епидемија на „шпански грип; по 1947 година, на многу места на Земјата се случила епидемија на детска парализа; Во 1982 година, најпрво се соочивме со ХИВ / СИДА, а сега го имаме и вирусот корона.

* Кога ќе заврши пандемијата на коронарниот вирус?

– Можеби во текот на летото. Во моментов, Марс наизменично минува покрај Јупитер, Плутон и Сатурн, и се чини дека секој од нив ја влошува ситуацијата. Покрај тоа, Јупитер му пристапи на Плутон на 5 април – сега сите четири планети стојат многу цврсто.

Ова ќе биде случај до мај – јуни, кога планетите ќе почнат малку да се разминуваат. Во август – септември, ќе започнеме со воведување нови мерки (можеби до тогаш ќе имаме нови тестови или вакцина?).
На крајот на годината, ќе се вратиме на оригиналната локација Јупитер – Сатурн-Плутон, но овој пат планетите нема да бидат толку блиски и ние ќе бидеме подготвени за тоа.

Мислам дека до почетокот на 2021 година ќе можеме повторно да започнеме со градење на нашите животи.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Нашите барања за обновување на постапката со нови клучни докази и сведоци мора да биде прифатена, или ќе падне одлука за обновена постапка за политичките прогонувани патриоти, или ќе падне Владата, протестите во една или друга форма ќе продолжат се до конечно остварување на целта . Семакедонскиот протест започнува со собирање на учесниците пред Владата од 11 часот.

Нов протест за ослободување на осудените за нападот во Собранието најави Боби Темелков: Обновување на постапката или ќе падне Владата!

Иницијаторот и еден од организаторите на протестот за слобода на осудените за нападот...

Ова значи дека од ноќеска на полноќ малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 68,50 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 70 денари, додека Еуродизел ќе се точи за 60 денари по литар гориво.

Од полноќ поскапуваат горивата

РКЕ со својата најнова одлука ќе изврши зголемување на цените на нафтените деривати...

Настанот беше организиран од страна на Амбасадата на Руската Федерација во Република Северна Македонија и од Општина Центар.

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И НА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО НА БОРЦИТЕ НА АНТИХИТЛЕРОВАТА КОАЛИЦИЈА ПО ПОВОД 76 ГОДИШНИНАТА ОД ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ И НА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО НА БОРЦИТЕ НА АНТИХИТЛЕРОВАТА...

Денес се навршуваат пет години од кобниот 9 мај 2015 година и антитерористичката акција која започна рано утрината во 04.30 часот во саботата на 9 мај и траеше непрекинато 28 часа, сè до 10 часот во неделата на 10 мај.

ПОМЕН ЗА ВЕЧЕН СПОМЕН ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПРИПАДНИЦИ НА МВР ВО “ДИВО НАСЕЉЕ“

ПОМЕН ЗА ВЕЧЕН СПОМЕН ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПРИПАДНИЦИ НА МВР ВО “ДИВО НАСЕЉЕ“ Денес е Ден...