„Секогаш оставајте го тестото барем половина час. Готвењето е како наука, што значи дека мора да им дозволите на состојките да минуваат низ одредени хемиски реакции додека ги мешате “, рече тој.

Објавил: Сара Фемина | 26 февруари, 2020 22:51

Познат француски готвач ја откри тајната за СОВРШЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Ова треба да додадете- ќе бидат меки како душа

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Француски готвач за пецива откри како да се направат совршени палачинки. Тајната состојка е маслиновото масло, а можете да додадете малку екстракт од ванила, рече Крис Бернард. Тој открил и дека сушените билки, како рузмарин, даваат одлична арома.

Додавање маслиново масло во тестото и оставајќи го да отстои половина час пред готвењето е само неколку совети на францускиот готвач за пециво, кој има над 20 години искуство, дури и во кујни што се фалат со Мишелин ѕвезда.

„Секогаш оставајте го тестото барем половина час. Готвењето е како наука, што значи дека мора да им дозволите на состојките да минуваат низ одредени хемиски реакции додека ги мешате “, рече тој.

Француски готвач за пецива откри како да се направат совршени палачинки.

Процесирајте ја мешавината, важно е тестото за палачинки да биде совршено мазно. Во едната тава измешајте влажни состојки со малку сол и исушете ги во другата.

„За да бидете сигурни дека смесата ќе биде супер мазна, без мали грутки, обработете го тестото“, советуваше тој. Погледнете каква тава е. Загрејте го на средна топлина, а потоа додадете лажичка путер, почекајте да се раствори, а потоа нанесете ја смесата за палачинки.

Чекајте да се појават меурчиња пред да ја свртите палачинката.
„Многумина ја вртат палачинката веднаш штом се испече, но подобро е да почекате да се појават меурчиња“, рече готвачот за пециво.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Рецепти

„Висока треска (над 50 степени) и зголемена влажност над 50 проценти од короната не можат да преживеат.

Короната ова не може да го преживее: Јас сум доктор 42 години- доволна е една лажица на утро и навечер!

Д-р Јуре Буриќ испрати писмо до хрватскиот министер за здравство Вили Берош во врска...