Опфатени се села во Скопје, Куманово како Штип и делови на Струмица.

Објавил: Стојче Бушин | 15 октомври, 2020 12:51

Полициска акција на повеќе локации низ Макеоднија – десетина лица приведени

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Рано утринава е започната голема полициска акција која е во тек во Лојане, кумановско, како и на повеќе места во државава.

Од МВР за МКД.мк ја потврдуваат акцијата. Се работи за апсење на грапа која криумчарела мигранти.

Опфатени се села во Скопје, Куманово како Штип и делови на Струмица.

Граѓани јавуваат дека акцијата ја спроведуваат специјалните единици на МВР, а полициските хеликоптери од рано наутро го постојано надлетуваат.

Повеќе информации наскоро!!!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Изразувањето сочувство е едно од правилата за добро однесување, кое произлегува од домашно воспитување и општествената норма што треба да се почитува, особено ако сте носител на важна и одговорна функција во државата.

Стоилковиќ: Срамно однесување на Заев и Пендаровски по смртта на српскиот патријарх Иринеј!

Претседателот на Демократската партија на Србите и пратеник Иван Стоиљковиќ остро...

Оттука, со право можеме да прашаме, што е следниот чекор на патот кон Европа? Да почнат ниту да не ги огласуваат слободните работни места надвор од партиските штабови!?

Левица утре поднесува 61 барање за надзор до инспекторат за труд поради партиски вработувања во училиштата

Одамна се зборува за партизацијата на јавните служби, и одамна истата состојба сè...

Самото сервисирање на долгот (исплата на рати и камати) изнесува околу 30% од јавните приходи.

Предложениот лек за должничката криза е поопасен од самата болест од која е зафатена македонската економија

Јавниот долг забрзано се движи кон неодржливост. Нетранспарентноста, неотчетноста...