Преку едно седиште треба да има патници и да се проветрува, а не под клима и полн автобус.

Објавил: Катерина Крстиќ | 3 август, 2020 19:32

Полн автобус од Охрид за Скопје: Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки!

Фото/Текст извор: ©Слободен печат

Охрид – Скопје со Македонија Сообраќај. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал во главниот град со автобуски превоз, објави Слободен Печат.

– Автобусот преполн, дури и еден човек има што стои. Под овие услови во кои што ние сме сега во моментов како ќе се заштитие од Ковид-19, ниту еден прозор нема, ниту вратата барем да се отвора да се проветрува, наместо тоа клима! Преку едно седиште треба да има патници и да се проветрува, а не под клима и полн автобус. Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки и да не се повтори вакво нешто и со наредни други патници, стори во реакцијата на вознемирениот граѓанин.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

За реализација на овој план, однонсно создавање нов град со околу 10.000 жители била задолжена Агенцијата за просторно планирање.

Никола Груевски имал план за создавање нов град: Еве каде требало тој да се наоѓа

По 10 години владеење, ВМРО-ДПМНЕ, веќе 4 години не е на власт. Во периодот на нивното...

Филипче за сите оние кои незнаат како оди тестирањето, објасни дека најпрво доколку се појават било акви симптоми треба да се консултира матичниот лекар.

Филипче најави набавка на брзи тестови кои за 15 минути детектираат ковид-19

Во вчерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ министерот за здравство доц. д-р Венко...

Увид на место на настанот е извршен од страна на јавен обвинител и МВР, а на лице место излезе и тим од воената полиција.

Позната здравствената состојба на војниците кои утринава беа повредени во сообраќајна незгода!

Во врска со сообраќајната незгода која се случи утринава во која странично се преврте...

Во гостувањето премиерот рече дека од големо значење е пријателскиот договор склучен со Бугарија и нагласи дека од неговиот бугарски колега, премиерот Бојко Борисов нема никаква закана ниту коментар кон Македонија.

Заев: Ако го присвојуваме Гоце Делчев, нема да го решиме проблемот со Бугарија!

Во вчерашното гостување во емисијата „Само интервју“, премиерот Зоран Заев рече дека...