Сликата, како што е напишано, е снимена во регионалната болница за заразни болести во Тула, најголемиот град во регионот Тула, кој се наоѓа на 193 км јужно од Москва.

Објавил: Перо Милчин | 21 мај, 2020 14:25

ПОЛУ ГОЛА СЕ ПОЈАВИ ПРЕД ПАЦИЕНТИТЕ: Медицинска сестра ги воодушеви пациентите во Русија (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Медицинска сестра во болница во Тула во централна Русија стана сензација на социјалните мрежи преку ноќ, откако таа се појави на работа облечена во долна облека под заштитен костум, нараквици и очила, пренесува РТ.

Фотографија од медицинска сестра, облечена во пластична заштитна облека и носејќи послужавник со лекови кои таа ќе им ги даде на пациентите, го прошета светот со голема брзина откако ја објави Тулсиево Новости.

Сликата, како што е напишано, е снимена во регионалната болница за заразни болести во Тула, најголемиот град во регионот Тула, кој се наоѓа на 193 км јужно од Москва.

На пациентите не им пречило како се грижи медицинската сестра и не можеле да одолеат без да ја погледнат, изјави изворот кој ја споделил сликата за Тулсие.

Истиот извор рекол дека младата жена решила поудобно да се облекува затоа што и било жешко од заштитата на опремата што ја носела цел ден.

Приказната наскоро стана една од најпопуларните во Русија, а овој случај стигна до локалните власти. Регионалното Министерство за здравство официјално ја критикуваше медицинската сестра, потенцирајќи дека таа ги прекршила правилата и во овој момент се води дисциплинска постапка против неа.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Снимките завршија на Инстаграмот на Цеца, а Анастасија и нивните пријатели кои беа на прославата останаа воодушевени од младата баба. Во еден момент, Цеца „го зграпчи микрофонот“, што ретко го прави, па потоа го испеа својот голем хит „Наговори“.

Баба а изгледа како сестра: Цеца се фати за микрофон и го отпеа својот хит! Сите воодушевени од младата баба!

Цеца Ражнатовиќ стана баба, а нејзиниот син Вељко доби наследник, Жељко, поради што...

Заедно со дизајнерот, Цеца работеше на дизајнирање на специјална лулка која е модерна и целосно анатомски прилагодена на новороденчето.

ЦЕЦА ГО ОДВРЗА ЌЕСЕТО: На внукот Жељко му купи скапоцен поклон, кој пристигна од странство!

Богдана Ражнатовиќ, сопруга на кик-боксерот Велјко Ражнатовиќ, утрово се породи со...

Бебето тежи 3.360 кг, а е долго 53 см, а мајката за породувањето доби и оценка од 10. Раѓањето беше извршено со царски рез, а го изврши лекарот Миленко Пророшиќ, кој двапати ја породи Цеца, со Вељко и Анастасија.

Цеца стана баба, се роди малиот Жељко- славењето во домот на Ражнатовиќ може да започне!

Богдана и Веjко Ражнатовиќ станаа родители, а најголемата српска музичка ѕвезда стана...