Целта на овој Попис, за жал Е, Македонците по род со соучество, од државотворен народ да станат едно од многуте малцинства во сопствената држава Македонија!

Објавил: Сара Фемина | 28 март, 2021 18:17

ПОПИС, ЗЛОСТОРСТВО И ИДРИЗОВО!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Целта на овој Попис, за жал Е, Македонците по род со соучество, од државотворен народ да станат едно од многуте малцинства во сопствената држава Македонија!

Се разбира, Попис треба, ама не се прави за време на пандемија и кризна состојба прогласена од Собранието. И не се прави од марионетска Влада во која никој не верува!

Проблемот е во методологијата: Вградена е системска деформација која дава погрешни резултати.

Пописот го спроведуваат Приштина, Тирана и Софија.

Еднаш засекогаш мора да се стави крај на пописните и изборните фалсификати во државата Македонија: Безусловно е потребна ревизија на книгата на македонските државјани и на матичните книги. Македонија безрезервно ги цени Албанците, но Македонија не може да биде татковина на сите Албанци во светот! Како што ни Албанија не може да биде татковина на сите Македонци во светот!

Целта на овој Попис, за жал Е, Македонците по род со соучество, од државотворен народ да станат едно од многуте малцинства во сопствената држава Македонија. Нели, малцинство во една држава нема свои малцинства во странство. Не сведуваат на ендемичен вид во изумирање… За поделбата на Македонија меѓу Албанија и Бугарија да биде поефектна и поизвесна.

Затоа, Македонците во светот и во татковината не се попишуваат!

И не се секирајте, бојкотот на Пописов и непопишувањето не е ниту кривично дело ниту прекршок! Колку и да врескаат и заплашуваат од Владата и другарот Апостол. Вашиот дом е Вашата слобода, домот е неповредлив, а животот и здравјето се неприкосновени! Впрочем Апостол рече дека и да не отворите врата тие пак ќе ве попишат. Па повелете, пробајте!

А, оваа марионетската влада, како и за многу други злодела, злосторства против Македонскиот народ, промената на името на државата Македонија и идентитетот на Македонскиот народ, ревизијата на македонската историја и суспензијата на слободно изразената волја на Македонците по род и државјанство на референдумот од 8 септември 1991 година и референдумот од 30 септември 2018 година, кога и да е, еден ден, ќе одговара! Ни Свети ЕУ, ни Свети НАТО нема да ги спаси!

Пишува Тодор ПЕТРОВ

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Значи од 16 Министерства дури на 9 ( девет) се Албанци што произлегува дека од 25% ( доколку гласале сите гласачи ид 25% Албанци во Македонија) тие партипицираат дури со 60% или 220% повеќе од тоа што би било природно (25%) што е и договорено со таканаречениот Рамковен Договор.

Албанци декларирајте се како Македонци во Македонија

На фудбалските натпревари Македонија со Албанија да навивате за Македонија. Да ги...

Според последните статистики од 30 Април 2022 , Долгот на американската влада се зголеми за приближно 1,2 трилиони американски долари на годишно ниво на проценет вкупно околу 30,50 трилиони долари во 2021 година. За 2022 година, националниот долг на САД се предвидува да биде околу 31,83 трилиони американски долари.

Америка најзадолжената земја во светот, сеуште глуми супер нација со демократски вредности

Америка најзадолжената земја во светот сеуште глуми супер нација со демократски вредности. Американскиот...

Не ми влегува во главата како е можно за само дваесетина дена, она што бил нормален, урбан, секојдневен живот во Киев или Одеса – пазарење по модерни супермаркети, студирање, носење деца во градинки, вечерни забави, туширање наутро, свадби и разводи и безделничење на интернет – наеднаш да се претвори во тотален кошмар со буквална, секојдневна борба за гол опстанок…

Путиновата битка за Киев ќе биде како онаа кај Бородино за Наполеон

Војната во Украина влегува во својата четврта, можеби решавачка, но сигурно најтрагична...