Поради поплава во МРТ, во зградата работи само еден лифт и настанати се турканици.

Објавил: Перо Милчин | 11 јануари, 2019 11:06

Поплавена зградата на Македонската Радио Телевизија

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Утрово во зградата на Македонска радио телевизија поради поплава настана голема вознемиреност и паника кај вработените.

 Низ зградата тече вода од замрзнати и пукнати цевки од горните катови по скалите. Во зградата работи само еден лифт и настанати се турканици поради тоа што во зградата се сместени повеќе државни институции.
Пред зградата од рано утрово има и против пожарно возило за секој случај да не дојде и до голем  пожар,затоа што водата не се знае каде  може да пробие.

Македонска радиотелевизија е  национална телевизија на Република Македонија, основана во денешниот облик во 1993 година од страна на Собранието на Република Македонија, како продолжение на дотогашната Радиотелевизија Скопје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во Кавадарци од контролираните 16 возачи полицијата со алхо тест констатирала пет прекршоци и во Неготино од контролираните 40 возачи санкционирани биле 12 пијани возачи.

Полицијата казни 25 пијани возачи во Кавадарци, Велес и Неготино!

Во неделата на вечер полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Велес, од...

,,Горд сум на сите наши војници, заради тоа што имаат и желба да се усовршуваат и унапредуваат

ЗАЕВ: „Ние испраќаме порака дека сме спремни не само политички, туку и воено да влеземе во НАТО„

Денеска премиерот Зоран Заев заедно со останатите министри од Владата и претседателот...