Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен!

Објавил: Стојче Бушин | 20 мај, 2020 8:41

ПОРАКА ДО ВОЗАЧИТЕ: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози.

Виадукт трејд известува дека на ден 20.05.2020(денес) ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Автопат А2, патен правец Хиподром-Стенковец , во времетраење од 2(два) дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата.

Затворени се сите гранични премини за влез во државата за странски државјани, патници и возила, освен за транзит на товарни возила, за претставници на дипломатскиот кор и тие кои што ќе добијат соодветна дозвола од страна на МВР, а по претходно добиено мислење од страна на главниот координативен штаб.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај