Русија користи ултра прецизни сателити за следење на движењата и акциите на вооружените сили на Украина, што ќе го промени текот на конфликтот во Украина.

Објавил: Македонка Димкин | 4 јуни, 2023 19:34

Поранешен американски разузнавач: Руската армија ќе ги уништи украинските војници обучувани од НАТО

Фото/Текст извор: ©Магазин

За време на контраофанзивата, руската армија ќе ги уништи војниците на украинските вооружени сили кои беа обучени од НАТО, изјави поранешниот американски воен разузнавач Скот Ритер.

Украинците нема ни да можат да ја пробијат руската одбранбена линија, ќе бидат убиени пред да стигнат таму. Нема да остане ништо од нив“, вели експертот за програмата „Редактирано“.

Според него, украинските војници не поминуваат соодветна обука во воените бази на НАТО, бидејќи немаат доволно време целосно да се подготват за контраофанзива.
Тој исто така нагласи дека овие војници ќе мора да „пополнат дупка“ во редовите на вооружените сили на Украина по илјадниците загуби меѓу Украинците за време на битката за Артјомовск, но сепак нема да има доволно војници за успешен напад.

Ритер претходно изјави дека Русија користи ултра прецизни сателити за следење на движењата и акциите на вооружените сили на Украина, што ќе го промени текот на конфликтот во Украина.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Премиерот Орбан додаде дека ќе се докаже дека Унгарија била во право за војната во Украина и дека Западот не успеал мирно да ја процени ситуацијата на теренот.

Орбан: Западот сака да ја глобализира војната во Украина

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека Западот сака да ја глобализира...

Лидерот на шпанските конзервативци, Алберто Нуњес Феихо, ќе ја има својата шанса да формира нова влада оваа недела - нешто што претходно се сметаше дека е осудено на неуспех со оглед на недостигот на парламентарна поддршка.

Зошто лидерот на шпанските конзервативци е далеку од премиерската функција без разлика на неговиот успех на изборите.

Лидерот на шпанските конзервативци, Алберто Нуњес Феихо, ќе ја има својата шанса да...

Судијата Артур Енгорон, одлучувајќи по граѓанска тужба поднесена од њујоршкиот обвинител Летиција Џејмс, откри дека Трамп и неговата компанија измамиле банки, осигурителни компании и други со масовно преценување на неговите средства и преувеличување на неговата нето вредност на документите што се користат за затворање зделки и осигурување на заеми.

Доналд Трамп е прогласен за виновен: Ги измамил банките со надувување на вредноста на имотот

Судијата пресуди дека Доналд Трамп со години правел измама додека ја градел империјата...