Ништо ново, виден филм, со старо и некреативно сценарио, со чести реемитувања со различни актери

Објавил: Перо Милчин | 27 март, 2022 13:02

ПОРАНО СДСМ, ДЕНЕС ВМРО-ДПМНЕ, ИСТА КАМПАЊА, ИСТ НАРАТИВ, ИСТА СТРАТЕГИЈА СО ИСТА ЦЕЛ

Фото/Текст извор: ©24 вести/магазин.мк

Граѓаните се тие кои одлучуваат за судбината на политичките партии и ја одредуваат одговорноста за водење на државата согласно нивните очекувања.

Ништо ново, виден филм, со старо и некреативно сценарио, со чести реемитувања со различни актери.

Ние, нашата работа за доброто на општеството и граѓаните како и градењето на конструктивни политики и соработка меѓу субјектите за доброто на државата, ќе ја продолжиме и ги каниме сите политички партии да се занимаваат со проекти и програми, а не со луѓе и партии.

Гласот на граѓаните во демократско и мултиетничко општество е свет и одлучувачки за институционалната стабилност на државата и мора да го почитуваат сите оние кои имаат за цел да преземат одговорност за да ја водат државата, преку градење одржливи политики, без повторување на грешките од минатото. – напиша лидерот на ДУИ на фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.