Последен поздрав до мојот брат и пријател - според објавеното денес во дневниот весник „Политика“.

Објавил: Сара Фемина | 3 април, 2020 22:02

Последен поздрав до мојот брат и пријател: Вака Вучиќ се опрости од својот другар од детството(фото)

Фото/Текст извор: ©курир.рс магазин.мк

Српскиот претседател Александар Вучиќ упати последен поздрав до неговиот пријател од детството Владо Бјелогрлиќ, кој вчера почина од последиците на корона вирусот.

– Последен поздрав до мојот брат и пријател – напиша Вучиќ, според објавеното денес во дневниот весник „Политика“.

Од починатиот Бјелогрлиќ се опрости и фамилијата Вучиќ.

Драги Владо, тажни сме што не оставивте премногу бргу и наеднаш. Вие ќе останете засекогаш во нашите срца. 

Влада Бјелогрлиќ (45), беше близок пријател на српскиот претседател, почина вчера од вирусот корона. Починатиот Бјелогрлиќ е близок роднина на актерот Драган Бјелогрлиќ и пејачката Зорана Павиќ.

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, на својата Фејсбук страна соопшти новите мерки кои ќе важат веднаш во Србија. Тој напиша дека полицискиот час ќе започни во сабота од 13 часот и ќе трае до понеделник во 5 часот.

Напомена дека повеќе од 2 лица не можат да се соберат на едно место заклучво со вечерва, а домашните миленици можат да се шетаат од 23 од 01 часот само 200 метри од домот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Премиерот Киријакос Мицотакис му оддаде почит на Кремастинос, изјавувајќи дека светот на науката и политиката го изгуби водечкиот член.

ПОЗНАТ ЛЕКАР ОД ГРЦИЈА ПОЧИНА ОД КОРОНА: Поранешниот министер за здравје ја изгуби битката со корона вирусот!

Заменик-претседателот на парламентот и поранешен грчки министер за здравство Димитрис...

Од 16 јули 1979 година Хусеин ги презема функциите претседател и премиер на Ирак, а во август истата година издава наредба за егзекуција на околу 400 членови на БААС.

Садам Хусеин беше осуден на смрт со бесење: На денешен ден е роден човекот кој беше страв и трепет за светот!

Садам Хусеин е роден на 28 април 1937 година во сунитско семејство во селото Уџе, во близина...

После еден месец борба против новиот вирус корона, почина доктор Драган Војводиќ, специјалист на интерна медицина, специјалист нефролог.

Почина Доктор Драган Војводиќ: Се бореше со КОРОНА ВИРУСОТ, но не издржа!

После еден месец борба против новиот вирус корона, почина доктор Драган Војводиќ, специјалист...