На еден тие штандови, на премиерот Заев му беше измерен притисокот и како што напиша на социјалните мрежи, притисокот му е нормален.

Објавил: Сара Фемина | 27 март, 2019 18:57

После вчерашниот дуел со Мицкоски на Заев притисокот му остана нормален !

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

На социјалните мрежи премиерот Зоран Заев денеска се пофали дека притисокот му е 120 со 80, после вчерашниот дуел со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кој како што можевме да забележиме, во многу наврати беше нервозен.

Премиерот Зоран Заев денеска присуствуваше на одбележување на 12-годишнината од формирањето на универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, заедно со штипскиот градоначалник Благој Бочварски и министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот и градоначалникот заедно со премиерот Зоран Заев, ги посетија штандовите што студентите ги поставија а исто така и ги презентираа програмите за новата година студентска година.

На премиерот Заев му беше измерен притисокот, на еден од штандовите и како што напиша на социјалните мрежи, притисокот му е нормален.

Тој напиша дека студентските години се најдобрите времиња кога стекнатото знаење и новите пријателства граделе спомени, и на кои сите студенти ќе се навраќаат целиот свој живот. Тој им посака на студентите, професорите и ректорот среќна годишнина и успешни идни години.

– Студентските години се најдобрите времиња кога стекнатото знаење и новите пријателства градат спомени, на кои ќе се навраќаме целиот наш живот. Големи перспективи се отвораат за младите во државата. Денеска, при посетата на штандовите на факултетите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, им ја честитав годишнината и им посакав на сите, на професорите, на студентите и на сите вработени во универзитетот успешни идни години како академска средина која секогаш ќе се стреми да ги проширува академските хоризонти.

Им благодарам на ректорот на, проф. д-р Блажо Боев и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски за гостопримството. – напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, синоќа се сретнаа очи во очи во телевизискиот дуел на Канал 5, но тоа како да не им беше доволно, после емисијата си упатија меѓусебни пораки и преку Фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Уствари кога ќе види човек како селективно се апси, па се пушта, селективно се правеле случаи па се рекетирало, селективно се водат истраги и никој на крај политички не одговара.

МИЦКОСКИ: Кутри СДСМ сакале Мијалков да бидат, од понеделник ќе апселе- и него го надминавте и надградивте

Граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ Ивор Мицкоски, на социјалните...

Но, се повеќе од сигурен сум дека работата не е за смеење, туку е за плaaчење! И ми се чини дека никој веќе не е во состојба да завладее со настаните и стави крај на недовeeтното однесување.

СТОИЛКОВИЌ: Работава не е за смеење, туку е за плaчење – ГДЕ СУ ПАРЕ БРЕ?

-Гледам се смеете на ЗЗ и на сето она што скоро секој ден, понекогаш во повеќе наврати...

А, ете денеска Фроса Ременска обвинува дека е им повреден угледот, честа, и по 590 пат се осеќала небезбедна.

Јоци до Ременски: ФРОСКЕ маж ти зашо го нема више да куцка на фб дека ќе се играло ,,џандар збира” во понеделник?

Фроске, ако ти ко пратеник, која високо котира во владеачка партија, со маж прв ,,антитерорист”...

За Ѓунер затвор оти и сам не знае да си ги прераскаже колумните. Само Митко Хаџи Пуља ќе куртули.

НЕДЕЛКОВСКИ ЗА ОРДАНОВСКИ: Сашко бе, дете лигаво, Тешки времиња ќе ја погодат твојата банда, брат ти затвор за лажење за пари од Фонд за иновации

Тешки времиња ќе ја погодат твојата банда. Брат ти затвор за лажење за пари од Фонд...