Семејството се заблагодарува на сите кои се вклучија во потрагата.

Објавил: Валерија Петрова | 1 јули, 2019 10:48

Потрагата заврши: Скопјанецот Пандо Лазаревски е пронајден починат

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Семејството на исчезнатиот скопјанец Пандо Лазаревски по два дена споделија тажна информација на социјалните мрежи, тој е пронајден починат.

Семејството се заблагодарува на сите кои се вклучија во потрагата.

-Ви благодарам на сите за споделувањата, за жал потрагата заврши трагично, чичко ми е пронајден починат. Нека почива во мир, пишува Милена Лазаровска на Фејсбук.

Лазовски исчезнал во петокот. Излегол од домот во Топанско Поле во раните утрински часови. Пандо имал околу 80 години, немал знаци на деменција, имал проблеми со слухот и потешкотии со движењето.

Апелот за помош беше споделен на социјалните мрежи.

Ова не е прв случај во Скопје исчезнатите лица да бидат пронајдени починати на скопските улици.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат...

Во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот В.М. од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Две страшни несреќи во Македонија,има мртви и повредени

Маж се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Струмица – Валандово со патничко...