Имено и Македонската заедница во Малта  и на социјалните мрежи во Македонија се организираат групи за помош на македонско семејство чиј близок почина во Малта, објави Досие.мк

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 септември, 2019 11:26

Почина Македонец во Малта- се собираат пари за транспорт на телото

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Трагедија се случи во Малта откако почина повозрасен Македонец.

Имено и Македонската заедница во Малта  и на социјалните мрежи во Македонија се организираат групи за помош на македонско семејство чиј близок почина во Малта, објави Досие.мк

Станува збор за 64 годишен човек кој заминал на печалба откако во Македонија заглавил со извршители. Оставил семејство за да собере некој денар.

Човекот починал завчера вечер од срцев удар .

За транспорт на телото на починатиот потребни се пари, но неговото семејство нема доволно средства кои надминуваат над 4 000 евра.

Да помогне кој може да се донесе телото на починатиот во својот роден крај и да биде достојно погребан во родното Тетово.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од 7,62Х25мм, осомничениот го лишил од живот Зилбехар Ајвази. На критичниот ден, осомничениот седел на совозачкото седиште во автомобил Фолксваген голф 3, управуван од засега непознато лице.

Детали за убиството во Арачиново

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка...

Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

СТРАШНА СЦЕНА: Триесет и шестгодишник загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Вчера на пладне на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово,...