Таа почина во Атина, каде што живее веќе неколку години, потврдил нејзиниот пријател за српските медиуми!

Објавил: Сара Фемина | 26 јануари, 2021 21:50

Почина Марија од „Жикина династија“

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од „Жикина династија“, почина ненадејно синоќа на 57-годишна возраст.

Актерката почина во Атина, каде што живее веќе неколку години, потврдил нејзиниот пријател за српските медиуми!

Веста за нејзината смрт ја објави и нејзиниот пријател Душан на „Фејсбук“, а тој се прости од неа.

„Ријалда Шебек (1963-2021), актерка и психоаналитичарка, драг пријател, почина синоќа. Плачев по не знам колку време – целата криза и депресијата поврзани со короната и личниот живот за време на оваа социјална чума не ми дава повод да стапам во контакт со мојата тага затоа што се обидувам да бидам силен и да преживеам. Смртта на Ријалда го стори тоа. Неочекувано, премногу бргу. Луѓето имаат тенденција да мислат дека никој близок никогаш нема да замине, барем не нагло, бидејќи тоа е најтешкиот дел, кога ќе изгубиме некој без навестување, без шанса да се разделиме, без збор“, напиша тој.

Династијата на Жика е седмото продолжение на филмската серија „Луди години“, чија премиера беше на 31 октомври 1985 година.

Дедото Жика и дедо Милан се под импресии и се грижат за нивниот внук кој воопшто не е заинтересиран за жени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Џет Сет

Извор близок до кралското семејство за агенцијата АП потврдил дека вакцината им била дадена на кралицата и принцот Филип од матичен лекар во замокот Виндзор.

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА (94) И ПРИНЦ ФИЛИП (99) ЈА ПРИМИЈА ВАКЦИНАТА: Имунизација на кралската двојка изведена во замокот Виндзор!

Британската кралица Елизабета (94) и принцот Филип (99) ја примија вакцината против ковид...

Исто така пејачот Радиша Трајковиќ Џани, беше брутално претепан во 2016 година пред неговата куќа во Миријево.

ПЉАЧКА НА ВЕКОТ: Саша Поповиќ ограбен, украден накит вреден 100 илјади евра

Српските пејачи и познати личности некогаш беа на мета на разбојници! Една од најголемите...

Првата дама ја објави на Твитер гореспоменатата честитка во петокот, а на сликата се гледа насмеана двојка која позира во нивниот украсен дом.

Меланија и Доналд насмеани и облечени во исто: Вака изгледа најновата божиќна честитка од Белата куќа(ФОТО)

Доналд и Меланија Трамп позираа за последната Божиќна честитка од Белата куќа, облечени...

Тој вели дека има само неколку вистински пријатели од јавната сцена кои може да се избројат на прстите од едната рака.

3.000 € ВО МЕСЕЦОТ ДОСТА Е ЗА МОИТЕ ПОТРЕБИ: Мирослав Илиќ откри колку пари му се потребни за убав живот!

Пејачот Мирослав Илиќ често се опишува себеси како тешка, но скромна личност. Тој во...