Спомените за него засекогаш ќе живеат во моето срце. Роберт, те сакам. Почивај во мир“, напиша Трамп во изјавата.

Објавил: Владо Марин | 16 август, 2020 12:15

Почина помладиот брат на Доналд Трамп

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Американскиот претседател, Доналд Трамп, соопшти дека неговиот помлад брат Роберт Трамп починал во саботата навечер, ден откако претседателот го посетил во болницата во Њујорк.

„Со тешко срце изјавувам дека мојот прекрасен брат Роберт мирно замина вечерва. Тој не беше само мој брат, туку и мој најдобар пријател. Многу ќе ми недостасува, но ќе се сретнеме повторно.

Спомените за него засекогаш ќе живеат во моето срце. Роберт, те сакам. Почивај во мир“, напиша Трамп во изјавата.

Роберт Трамп, кој имаше 71 година и беше три години помлад од претседателот, работел како градежен изведувач.

Причината за неговата смрт не е утврдена. Трамп во петокот пред новинарите изјави дека неговиот брат „минува низ тежок период“ поради непозната болест!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Починатиот пејач Аки Рахимовски ја чуваше својата приватност далеку од очите на јавноста. Последниов период најактуелна тема беше дека тој станал татко на 65 години, односно дека доби ќерка со таинствената Словенка Барбара која е 30 години помлада од него.

Тие двајца успешно ја криеле веста од јавноста дека чекаат принова речиси три месеци, а и малкумина знаеле дека ќе стане татко во зрело доба.

Во една изјава за медиумите, неговиот пријател и член на „Парни Ваљак“, Хусеин Хасанфендиќ Хус кажа:

„Ако можеше Мик Џегер да стане татко на 74 години, зошто да не може и Аки“.

На пејачот ќеркичката му е трето дете, а се вика Антонија. Тој претходно беше долго во брак со Ингрид со кого ги има синот Кристијан и ќерката Дина.

Парни Ваљак по смртта на Аки: Сите сме во шок – не можеме да поверуваме

Пејачот на култната загрепска рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски, почина денес...

„Утрово му се слоши, заврши во болницата во Ново Место. Пред еден час ми рекоа дека починал, причината за смртта се уште не ја знаеме“, рече тој, а пренесе Вечерњи лист.

Почина Аки Ракимовски

Пејачот на групата Парни Ваљак, Аки Ракимовски почина на 66-годишна возраст. Веста за...