Почивај во мир, добар наш Славиша. Нека ти е лесна црната земја ", се наведува во соопштението на Град Белград.

Објавил: Мирко Бачиќ | 4 декември, 2020 4:08

ПОЧИНА СЛАВИША ЖИВКОВИЌ: Директорот на патишта Белград почина на 42-годишна возраст од корона вирусот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Директорот на „Патишта Белград“, Славиша Живковиќ почина вчера на 42-годишна возраст на Клиниката за инфективни и тропски болести КЦС како резултат на борбата против вирусот корона.

Живковиќ беше спортист и служеше во Српската гарда на армијата.

Тој беше сопруг и татко на две малолетни деца.

Според соопштението на Град Белград, неговата борба со короната траела со недели.

Славиша, голем работник, прекрасен сопруг и татко нè напушти засекогаш. Со својата насмевка, веселост и оптимизам, тој нè убеди дека секој проблем и неволја може да се надминат.

Бевме убедени дека Славиша ќе го победи злобниот вирус, да излезе како победник.

Почивај во мир, добар наш Славиша. Нека ти е лесна црната земја “, се наведува во соопштението на Град Белград.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Вечерва во Белград ненадејно на 56-годишна возраст почина Ксенија Вучиќ, мајка на нашите две деца Данило и Милица и мојата прва сопруга.

За местото и датумот на погребот ќе ги информираме семејството и пријателите подоцна!

Ксенија Вучиќ новинарската кариера ја започна во ТВ Студио Б, работеше на радио станиците Фокус и Индекс, а последните години беше уредник и директор на кабелскиот канал на РТВ Пинк.

Погребана Ксенија Вучиќ: Српскиот претседател во придружба на своите деца пристигна на Ново Гробје

Новинарката и екс сопруга на српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска ќе биде...

Како што наведе Вучиќевиќ, Ксенија починала на рацете од својот син. Најверојатно се работи за проблеми со срцето!

ПОЧИНА НА РАЦЕТЕ ОД СВОЈОТ СИН: Откриена причината за смртта на Ксенија Вучиќ

Новинарката и прва сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Ксенија Вучиќ...

Починатиот пејач Аки Рахимовски ја чуваше својата приватност далеку од очите на јавноста. Последниов период најактуелна тема беше дека тој станал татко на 65 години, односно дека доби ќерка со таинствената Словенка Барбара која е 30 години помлада од него.

Тие двајца успешно ја криеле веста од јавноста дека чекаат принова речиси три месеци, а и малкумина знаеле дека ќе стане татко во зрело доба.

Во една изјава за медиумите, неговиот пријател и член на „Парни Ваљак“, Хусеин Хасанфендиќ Хус кажа:

„Ако можеше Мик Џегер да стане татко на 74 години, зошто да не може и Аки“.

На пејачот ќеркичката му е трето дете, а се вика Антонија. Тој претходно беше долго во брак со Ингрид со кого ги има синот Кристијан и ќерката Дина.

Парни Ваљак по смртта на Аки: Сите сме во шок – не можеме да поверуваме

Пејачот на култната загрепска рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски, почина денес...