Пред смртта на португалското момче, Алиот беше најмладата жртва на европски абориџински вирус.

Објавил: Едмонд Бекири | 29 март, 2020 19:46

ПОЧИНА ТИНЕЈЏЕР(14) ВО ПОРТУГАЛИЈА: Постана најмладата жртва на КОРОНА ВИРУСОТ во Европа!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Тинејџер од Португалија (14), без хронични заболувања, стана најмладата жртва на коронавирус (Ковид-19) во Европа.

Момче од Овар, час и половина оддалечено од Порто, почина рано утрово во болницата Сао Себастиао кое немаше сериозно хронично заболување освен псоријаза, пренесува британски „Дејли мејл“.

Тинејџер од Португалија (14), без хронични заболувања, стана најмладата жртва на коронавирус (Ковид-19) во Европа.

Тој стана вториот тинејџер кој умре оваа недела од новиот вирус корона. 

Пред смртта на португалското момче, Алиот беше најмладата жртва на европски абориџински вирус.

Во Португалија, 119 луѓе починале од Ковид-19, околу 6.000 се разболеле, додека скоро 5.500 чекаат резултати.

Во Италија во последните 24 часа починале 756 луѓе од КОВИД-19, што е најмала бројка во изминатите три дена и дури 133 помалку во споредба со вчера. Со тоа, вкупната бројка починати во земјата порасна на 10.779.

Во Италија се потврдени и 5.217 нови случаи на коронавирус, што исто така е значително помалку во однос на вчера. Италија се ближи кон бројката од 100.000 заразени откако почна кризата и досега ги има 97.689.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Пред 20 години, двегодишниот Марко, загина од НАТО бомба во сред центарот Нови Пазар во татковата прегратка, а истовремено настрада и неговиот татко Владан!

Малиот Марко(2) беше најмладата жртва на НАТО бомбардирањето: Загина во прегратката на татко му(ФОТО)

Во прегратките на својот татко Владан 31. мај 1999 година, околу 14 часот попладне, во бомбардирањето...

Новата снимка дава поинаков агол на инцидентот што ја запали Америка и открива дел од конфликтот на Флојд со полицијата, пред работите да ескалираат понатаму.

Ново видео го покажува ужасното убиство на афроамериканецот: МУ НЕМАШЕ СПАС (ВИДЕО)

Ново видео од апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина откако полицаецот...

Несреќата се случила во Церово, кај Богетиќ, кога се судриле автобус и патничко возило, по што слетале од патот.

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА – ИМА ЗАГИНАТИ И 19 ПОВРЕДЕНИ ЛИЦА: Се судрија автобус и автомобил!

Во судирот на автобусот на компанијата „Глужица“ од Никшиќ и автомобилот, загинаа...