Шенол бил заболен од Ковид 19 но бил на домашно лекување, откако драстично му се влошила здравствената состојба 
минатата недела тој бил хоспитализиран. Здравствената состојба му се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Објавил: Катерина Крстиќ | 1 јули, 2020 9:07

Почина уште еден медиумски работник како последица од коронавирусот!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

51 годишниот Шенол Ахмети, е вториот медиумаки работник во земјава кој почина од коронавирус.

Имено тој работеше како камерман во МТВ а ноќеска ја загуби битката со коронавирусот.

Шенол бил заболен од Ковид 19 но бил на домашно лекување, откако драстично му се влошила здравствената состојба 
минатата недела тој бил хоспитализиран. Здравствената состојба му се влошила последните неколку дена поради што бил приклучен на респиратор.

Имено Ахмети е долгогодишен снимател и камерман во МТВ и во јавниот сервис го минува целиот работен век.

На почетокот на месдц јуни од коронавирус почина и новинарот Беким Бајрамоски од струшко Лабуништа која работеше за локалната телевизија „Спектра“, по што Ахмети е вториот медиумски работник кој е жртва на Ковид 19 во Македонија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Имено Боки на неколку наврати соопшти дека во случајот се вмешани повеќе политичари, а на денот на судењето тој се обрати до судиите да ги бараат парите кај Зоран и Вице Заеви, по што беше отстранет од судницата.

Боки 13 потврди: Кривичните пријави се против политичари од власта- ќе ме спречат само ако ме лишат од живот

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска...

Понатаму, може да се слушне и разговор во кој соговорникот го прашува за кадровските решенија, а Заев го споменува Петре Шилегов. На ова, соговорникот вели дека Шилегов е сомнителен човек кој додека бил претседател на второстепена комисија „трпал пари“. На ова лидерот на СДСМ вели дека „знаел, апсолутно“ но дека тоа било тоа.

НОВА МЕГА БОМБА: Заев се договарал со Мијалков, знаел дека Шилегов “дрпа пари” (АУДИО)

Нови бомби и денеска осамнаа на социјалната мрежа „ЈуТјуб“  а на нив се слуша гласот...

Ахмет пред гостиварци рече дека Албанците заслужуваат премиер на државата, тој посочи дека изминативе години ДУИ, се избори за државни раководни функции, на кои беа назначени многу Албанци и сите тие работеле за доброто и напредокот на државата.

Али Ахмети: Заев нема да биде премиер, претера со своите изјави!

На вчерашниот митинг во Гпстивар, лидерот на ДУИ, Али Ахмети е оптимист кога станува...