вторник, 31 март 2020

MK/ EN/ DEСо тоа вкупниот број на загинати достигна седум лица. Станува збор за аџи Елјаса Алими, член на семејството каде што се случи експлозијата од плинска боца.

Објавил: Катерина Крстиќ | 5 март, 2020 10:22

Почина уште едно од повредените лица во експлозијата во Романовце

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денеска рано утрото уште едно лице им потклекна на повредите, со кои се здоби во страотната трагедоја која ја зави Македонија во црно, што пред две недели се случи во кумановското село Романовце.

Со тоа вкупниот број на загинати достигна седум лица. Станува збор за аџи Елјаса Алими, член на семејството каде што се случи експлозијата од плинска боца.

За потсетување, трагичната несреќата се случи во семејната куќа на Ш.А. во село Романовце, се случи во 10 часот утрото на 23. февруари кога експлодираше плинска боца.

Три лица починале на лице место а шест завршиле со тешки повреди.

Во семејната куќа во која избувна ожарот загинаа деца на возраст од 8, 9 и 11 години.

Досега, од експлозијата на плинска боца во Романовце, животот го загубија три деца, 58-годишен маж и 36 годишната пациентка, која беше во критична состојба. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Знамето на Република Македонија со интонирање на македонската химна пред малку се развиори пред седиштето на НАТО со и со тоа нашата земја стана 30 членка на Алијансата.

ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ РАЃА: Македонското знаме со химната се развеа пред седиштето на НАТО во Брисел!

На свечена церемонија пред седиштето на НАТО пред малку беше подигнато македонското...

Тој посочи дека за таа цел ќе биде сменет правилникот и посочи дека ова не важи и за пасошите за кои е потребно да се остави отпечаток на прст при подигање на документот.

Од денеска МВР ќе ги доставува личните карти и возачките на домашна адреса!

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на прес-конференцијата одржана викендов...


error: Content is protected !!