Црвена Звезда на отворањето од новата сезона го пречекува тимот на Нови Пазар!

Објавил: Стојче Бушин | 1 август, 2020 20:29

Почна фудбалот во Србија: Партизан со пресврт до победа

Фото/Текст извор: ©Екипа

Партизан со многу мака стигна до триумф на отворањето на новата сезона во српскиот шампионат, триумфирајќи со 1-3 на гостувањето против Напредак Крушевац.

Тренерот Саво Милошевиќ најави атак на трофејот, но „црно-белите“ одиграа потпросечен натпревар во кој по првото полувреме се најдоа во негатива, со гол примен буквално во последната секунда.

Во игра на стартот од вториот дел влезе Лазар Марковиќ, а екс-фудбалерот на Ливерпул само 40 секунди подоцна постигна гол за израмнување, но и заработи повреда по судир со противничкиот голман по кој и двајцата мораа да бидат заменети.

Партизан се мачеше да го скрши отпорот на домаќините се до самиот финиш, кога Натхо од пенал успеа да погоди за 1-2, а младиот Чолиќ во 95. минута стави печат на победата.

Црвена Звезда на отворањето од новата сезона го пречекува тимот на Нови Пазар.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Аргентинецот минатата недела го извести клубот дека сака да си замине, но Барселона изјави дека не преговараат со ниту еден клуб за трансферот.

Меси губи десетици илјади евра на ден: Барселона му одзема од платата за секој ден што не се појавува на тренинг

Лионел Меси не се појави на неодамнешното тестирање на тимот за вирусот корона, поради...

Откако веста ја разбрани фудбалската јавност, сепак една мала доза на задоволство можеше да се почувствува на љубителите на добриот фудбал кои сигурно би сакале во иста лига повторно да ги гледаат дуелите на Меси и Роналдо.

Заминувањето на Меси од Барселона го раздвижи европскиот фудбал!

Пред неколку дена во медиумите како бомба одекна веста дека по 11 години ја напушта...

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...