Перо Антиќ вози автомобил марка Ферари,но честопати знае своето скапо возило да го остави среде улица, но овој пат случаен минувач постапката на Антиќ успеал да го документира и со фотографија.

Објавил: Валерија Петрова | 8 октомври, 2019 14:27

ПО БУРНАТА РЕАКЦИИ НА ГРАЃАНИТЕ: Отсрането Ферарито на Перо Антиќ

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

На ѕидот на сообраќајниот срам османа фотографија на која се гледа автомобилот на нашиот поранешен кошаркар Перо Антиќ дека е паркиран на недозволено место.

Перо Антиќ вози автомобил марка Ферари,но честопати знае своето скапо возило да го остави среде улица, но овој пат случаен минувач постапката на Антиќ успеал да го документира и со фотографија.

Автомобилот кој бил непрописно паркиран, по реакции од граѓаните бил отстранет од страна на пајак службата на ЈП Паркинзи Центар, а набргу со коментар се огласи и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, кој постираше и фотографии како пајак го собира возилото на Антиќ.

– Ова е Ферарито на нашиот ценет и увиден претседател на КФМ Перо Антиќ кој само пред неколку денови донесе кодекс на однесување во својата федерација, штета што не може да си влезе со кола до канцеларија… онаа народната „рибата смрди од главата“ се потврдува по којзне кој пат, стои во коментарот на корисникот на Интернет под фотографијата.

По бурната реакција на граѓаните, пајак дојде и го отстрани возилото на Перо Антиќ , а набргу со коментар се огласи и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, кој постираше и фотографии како пајак го собира возилото на Антиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Според направените моментални анализи зимата 2019/2020 во нашиот дел од Европскиот Континент ќе биде во границите на просекот со просечни или типични температури на воздухот за тој дел од годината с

ДЕТАЛНА МЕТЕО АНАЛИЗА ЗА ЗИМА 2019/2020: Врнежи од снег и снежна бајка во зимскиот период!

Со оглед на тоа дека десетиот месец од годината полека поминува а за дестина дена навлегуваме...

Највисоката температура во октомври годинава е измерена во Гевгелија од 32,6 степени, додека максималната измерена досега на ова мерно место е 35,4 степени. Максимално измерените темпратури во периодот од 1951 до 2018 година за октомври се 34,5 степени во Демир Капија, Штип 34,1, Скопје 33,6, Струмица 32,2, Прилеп 32,3, Битола 31,8, Крива Паланка 31,3, Охрид 28,9, Берово 31,5, Маврово 27,3 и Лазарополе 27,4 Целзиусови степени.

УХМР најавува екстремно топло време – еве што не очекува до крајот на октомври

Екстремно топло со потпросечни врнежи се карактеризира времето во втората половина...

В сабота и в недела не’ очекува сончев и топол викенд со максимални температури до 28 степени в сабота и до 29 степени в недела. Топлото и сончево време ќе продолжи и в понеделник, кога повторно се очекува максимална температура, невообичаена за вората половина на октомври, од 30 степени.

Времето денеска – до максимални 30 степени

Времето денеска, според УХМР, ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец....