Македонската пејачка се повлече од очите на јавноста откако на прославата за денот на независноста на САД направи како што изјави и тогаш ненадејна грешка и го изостави делот од химната во која се споменуваат македонските револуционери Гоце Делчев, Питу Гули,Даме Груев и Јане Сандански по што јавноста ја осуди па поради силните притисоци Тамара реши да го откаже гостувањето на ,,Пивофест” во Прилеп и најавениот концерт во Антички театар во Охрид.

Објавил: Катерина Крстиќ | 13 септември, 2019 15:40

По големиот скандал и паузата од два месеци Тамара Тодевска се враќа на сцената

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Пејачката Тамара Тодевска реши да се врати на своите настапи по пауза од два месеци. Таа на 17 ти овој месец ќе настапи на Камениот мост, односно на плоштадот Филип Втори, во склоп на манифестацијата ,,Звуците на чаршијата”.

По скандалот со интонирањето на македонската химна Тамара повторно се враќа на сцената

Македонската пејачка се повлече од очите на јавноста откако на прославата за денот на независноста на САД направи како што изјави и тогаш ненадејна грешка и го изостави делот од химната во која се споменуваат македонските револуционери Гоце Делчев, Питу Гули,Даме Груев и Јане Сандански по што јавноста ја осуди па поради силните притисоци Тамара реши да го откаже гостувањето на ,,Пивофест” во Прилеп и најавениот концерт во Антички театар во Охрид.

Тамара Тодевска тогаш на својот Фејсбук профил напиша дека поради една ненамерна грешка нејзиното семејството поминува низ пекол поради сите обвинувања

па поради тоа таа порача како се надева дека и јавноста ќе ја надмине нејзината грешка и ќе најде начин да разбере дека е повеќе од ненамерна. По два месеци пауза Тамара одлучи повторно да се врати на сцената па настапот во Скопје на 17-ти ќе биде прв на пејачката по настанот во амбасадата.

Тамара заминува на европска турнеја која започнува на 5-ти октомври кога ќе настапи во Мадрид, Шпанија, на втори ноември во Архус, Данска, а пак на 30-ти ноември во Келн, Германија. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во врска со најавата на Заев за оставка ако не победи Шилегов за градоначалник, Петковски објаснува дека градоначалничката позција не е поврзана со позицијата на Владата.

Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе си поднесе оставка ако не победи Шилегов

Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори, вели Тито Петковски, во...

Директорот на МЕПСО објаснува дека во такви случаи се презема енергија од европската мрежа и досега земјава тоа го наравила четири пати без најава и добила четири предупредувања од Центарт во Швајцарија каде што се прават пресметките.

Директорот на МЕПСО за Телма: Трошиме двојно повеќе струја отколку што произведуваме, за октомври ќе треба да ѝ платиме на Европа 15 милиони евра

Директорот Куштрим Рамадани открива дека земјава четири пати без најава презела електрична...

Ковачки цитираше и дел од брифинзите, а потенцира и оти биле давани насоки и се договарани и физички пресметки како и закани по живот за прилепчани.

СКАНДАЛ: Полицајци блиски до СДСМ договарале малтретирање на граѓани за изборите

Полицајци блиски до СДСМ следеле членови на ВМРО-ДПМНЕ за време на изборната кампања....