Она што го има таму се луѓе кои направија многу штета за која следува многу години одговорност за сето она што им го донесоа на Македонија и на народот

Објавил: Македонка Димкин | 1 октомври, 2023 18:17

По изборите ќе има многу години одговорност и за старото и за новото раководство на СДСМ, најавува Мицкоски

Фото/Текст извор: ©фокус

По поразот на изборите ќе има многу години одговорност и за старото и за новото раководство на СДСМ, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски коментирајќи ја фотографијата од средбата што беше објавена меѓу старото и новото раководство на СДСМ, а на којашто беа сегашниот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, порашениот лидер, Зоран Заев, генералниот секретар, Миле Зечевиќ и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

-Пред некој ден еден новинар, репортер ме праша дали ја видов фотографијата. Му одговорив потврдно, да ја видов.

Она што го има таму се луѓе кои направија многу штета за која следува многу години одговорност за сето она што им го донесоа на Македонија и на народот. А одговорноста за сите нив следи веднаш по поразот на изборите каде промените се неизбежни и ние како држава нема да одиме напред ако нема правда, а правда мораме да донесеме и јас ви ветувам дека ќе донесеме, рече Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.