-Сите фригидни кучки свршуваат на Македонија, Бакојани 2008-ма, Захариева 2020-та!

Објавил: Перо Милчин | 19 ноември, 2020 7:01

По навредливиот твит за Захариева, Зоран Иванов ќе биде разрешен од член на надзорниот одбор на МИА

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Владата вчера вечер објави дека ќе поведе постапка за разрешување на Зоран Иванов функцијата претседател и член на Надзорен одбор на Медиумската информативна агенција (МИА).

-На иницијатива на премиерот Зоран Заев и на министерот за надворешни работи, Бујар Османи поведена е постапка за разрешување на Зоран Иванов од функцијата претседател и член на Надзорен одбор на Медиумската информативна агенција (МИА) поради недолична јавна комуникација и ширење говор на омраза кон владини претставници на соседот Република Бугарија, соопштија од Владата.

Иванов вчера објави статус на Фејсбук со содржина:

-Сите фригидни кучки свршуваат на Македонија, Бакојани 2008-ма, Захариева 2020-та.

По реакциите кои ги доби, тој објави уште еден статус со појаснување:

-За шокираните за да не се пенават толку еве ги метафорите: “Кучка” е карактер, “фригидна” е политика, “свршува” е чин, ок?

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести