Тие ја започнаа врската во 2001 година, а по три години прекинаа. Повторно се зближија во 2007 година, кога почнаа да живеат заедно, до неговата трагична смрт на 16ти октомври.

Објавил: Едмонд Бекири | 25 јануари, 2022 4:24

И мене Лиља ми го уништи животот -Будимир го раскажува пеколот додека била со Тоше

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Андријана Будими имаше голема улога во животот на Тоше Проески таа беше со него кога неговата кариера беше многу успешна, и покрај притисоците од јавноста тие успеаа да одржуваат нивната врска.

Тие ја започнаа врската во 2001 година, а по три години прекинаа. Повторно се зближија во 2007 година, кога почнаа да живеат заедно, до неговата трагична смрт на 16ти октомври.

– Тоше често ми носеше бели рози, моето омилено цвеќе, а јас му ги носев на неговиот гроб, додека не ми забрани лекарот да одам. Секој пат кога ќе отидев во Крушево завршував во болница- раскажуваше пред неколку години Будимир која по трагичната судбина на Тоше не сакала долго да се откаже од носењето црно, видно ослабна и се повлече од јавниот живот.

Според нивни блиски пријатели Тоше сакал да ја побара за жена, но во тоа се вмешала неговата менаџерка Лилјана Петровиќ, советувајќи го дека ќе е лошо за неговата кариера.

Будимир: Петровиќ беше многу посесивна кон Тоше

Будимир откри дека Лилјана кон нејзе се однесувала крајно непријатно и била многу посесивна кон Проески. Таа особено го памети моментот кога се појавила на промоцијата на негов албум, на што менаџерката бурно реагирала.

– Никогаш не ги сфатив нејзините посеивни реакции. На промоцијата од албумот кога се појавив реагираше дека сè сум упропастила со своето доаѓање. А еднаш кога му се јавив таа одговори на неговиот телефон и ми рече дека не смееме повеќе да сме заедно. Му реков дека ако тој сака ќе се повлечам и ќе ја прекинеме врската. Но Тоше не можеше да се реши. Само ми рече дка станала неподнослива – се сеќава Андријана и додава дека откако по смртта на Тоше слушнала за тврдењата на Лилјана дека никогаш не биле во врска, решила да ја тужи само за да ја докаже вистината.

– Таа жена ми го уништи животот. Ја тужев за да докажам дека лаже, а не за да добијам пари.

Андријана го доби судскиот спор откако приложи над 200 смс пораки кои ги размениле со Тоше.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...