Меланија Трамп е прва жена на еден Американски претседател која за еден ден потрошила рекордни финансиски средства,во рамките на нејзината посета во Торонто.

Објавил: Сара Фемина | 18 ноември, 2018 13:55

Првата дама на САД за еден ден потрошила рекордни 174.000 долари за хотели и организација.

Фото/Текст извор: ©онлине /магазин

ПРВАТА ДАМА НА САД ПОТРОШИЛА РЕКОРДНИ 174.000 ДОЛАРИ ЗА ЕДЕН ДЕН НА ХОТЕЛСКИ СМЕШТАИ И ЛИЧНИ ЛУКСУЗНИ ПОТРЕБИ.

Како што јавуваат од Америка спрема федералните трошоци првата дама на САД Меланија Трамп за еден ден потрошила невероватни 174.000 американски долари, на хотелски смештај и свои лични потреби, додека била на едно дневна посета во најскапиот и најлуксузен хотел во Торонто.

Нејзината портпаролка Стефани Гришам која е одговорна за цела нејзина организација, нарачала еден комплетен тим кои бил задолжен за негата, шопинг, безбедност, комуникации и потреба на автомобили за првата дама на САД да се чуствува безбедно и негувано.

Меланија Трамп во едно од нејзините најдобри модни изданија.Облечена во цветна јакна од најновата колекција на “Dolce & Gabbana”  вредна над 50 илјади долари. 

Меланија Трамп била во Торонто да помогне во фондацијата “Inviktus gejms”, кој во 2014 година ја основаше британскиот принц Хари за спортистите со инвалидитет и кој имаше голема улога во фондацијата.После посетата на Торонто и фондацијата Меланија Трамп се вратила во Сад со што додатно се зголемил економскиот приход затоа што се вратила порано од предвидените денови.

Општо е познато дека таа е голем љубител на мода и секогаш е облечена во најнови модели од познатите светски модни куќи .Таа изјави дека тоа е нејзината страст и опсесија и дека секогаш ќе остане достојна и верна на овие модни брендови,кои го исполнуваат нејзиниот живот.Меланија Трамп важи за една од нај стилизираните жени на претседатели и таа секогаш е бурно следена од медиумите во светот.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Мода

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...