Ние мора да ја заштитиме нашата демократија со целосна транспарентност - напиша таа на Твитер.

Објавил: Сара Фемина | 9 ноември, 2020 6:16

ПРВА ДАМА НА САД СЕ ОГЛАСИ ЗА ПРВ ПАТ ПО ПОРАЗОТ НА ТРАМП: Треба да се преброи секој легитимен глас

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се огласи за прв пат откако вчера беше објавено дека нејзиниот сопруг Доналд Трамп загуби на изборите и го повтори својот став дека треба да се преброи секој законски даден глас. 

Американскиот народ заслужува фер избори. Треба да се смета секој легитимен глас, а не незаконскиот глас!

Ние мора да ја заштитиме нашата демократија со целосна транспарентност – напиша таа на Твитер.

Иако победата на Бајден сѐ уште не е официјално потврдена бидејќи неколку сојузни држави и натаму бројат гласови, тој почна да ги прави плановите за преземањето на власта во јануари, што предвидува и поништување на неколку извршни наредби потпишани од Трамп.

Џо Бајден, избраниот претседател на САД има богатство во вредност од 9 милиони долари, пренесоа американските медиуми повикувајќи се на проценките од магазинот Форбс.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како што беше објавено во Виена, се дискутираше за испорака на руската вакцина, веднаш штом ќе биде одобрена од Европската агенција за лекови (ЕМА).

“СПУТНИК 5” ЌЕ СЕ ПРОИЗВЕДУВА ВО ЕУ: Курц и Путин разговараа за испорака на вакцини и идна соработка!

Австрискиот канцелар Себастијан Курц разговараше со рускиот претседател Владимир...

„Лепливи бомби“, кои можат да се прицврстат на возилата и да се активираат од далечина, беа запленети за време на рациите извршени претходните месеци во Кашмир, изјавија за Ројтерс тројца високи служби за безбедност.

МАГНЕТНИ БОМБИ ЈА ЗАГРИЖИЈА ИНДИЈСКАТА АРМИЈА: Откриени во Кашмир и создадоа хаос во Авганистан!

Безбедносните сили кои се борат со повеќедецениски бунт во контролираниот дел од Индија...

-Бошњаците можат да сонуваат што сакаат и тоа не е забрането. Меѓутоа, посакувам Република Српска да биде самостојна, што е многу реално.

Додик: Реално е Република Српска да стане самостојна

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека...