Неверојатниот потег на Сверина на никого не му е јасен бидејќи таа и Милан безброј пати го разменувала тој пасош - кој и да бил со детето надвор од Хрвастка.

Објавил: Весна Петровска | 6 декември, 2019 13:22

ПРВО ГО РАСПЛАКА, ПА ПОТОА ГО РАЗГНЕВНИ БАЛКАНОТ: Северина направи нова драма

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Пејачката Северина Којиќ која со пресудата на хрвасткиот суд останала без стратаелството над Александар, синот кого го има со бизнисменот Милан Поповиќ, не го дава пасошот на детето, спречувајќи го и да не оди на одмор од училиште и да не ги гледа роднитите надвор од Хрватска.

Неверојатниот потег на Сверина на никого не му е јасен бидејќи таа и Милан безброј пати го разменувала тој пасош – кој и да бил со детето надвор од Хрвастка.

Во недостаток на нормални објаснувања, ова е единствено може да се протолкува како подмолкен и безобразен начин, наштетувајќи најмногу на својот син – поради овој потег Александар не само што нема да може да оди а домор со децата од училиште , туку му ја ускрати можноста да го види братот во Србија.

Поповиќ ги презеде сите акции кои се во склоп на Законите со цел да ги заштити интересите на детето, однонсо Северина да го предаде пасошот на нивниот син, што таа е должна да го направи тоа по пресудата во судот.

За потсетување, Пејачката Северина Којиќ се огласи на Инстаграм по повод пресудата која е донесена врз основа на која старателството над нејзиниот син Александар е доделено на Милан Поповиќ.

Пејачката под објавата на која е нејзината фотографија со синот напишала емотивен текст и конечно си ја отворила душата за тешката ситуација која ѝ се случила.

„Знаеш сине, тоа се само хартии кои некој ги испишал и постојат некои букви кои некој ги напишал во зборови, кои не вредат за нас двајца. Не одземаа еден од друг физички, но тоа е се што можеа. После седум години сега ми даваат да те гледам 88 часа неделно. Хеј, па тоа се сепак 88 часа. Можеше и помалку, се можеа и сетоа тоа го направија за да не повредат. Но, знаеп што се можеме ние, за тие 88 часа? Можеме чуда. Ми дадоа два пати месечно да можам да преспијам со тебе и да те успијам…Хеј, колку можеме да си поприкажеме за тие две вечери, они не можат ни да замислат. Сите други вечери мама ќе те замислува. Затоа што ти се претвораш во секоја моја мисла и секоја моја мисла се претвора во тебе. Можат некои странци да те забранат, но не можат да ми забранат да те сакам, да мислам на тебе секоја секунда. Ова е сине, само лош сон и мама ветува дека брзо ќе се разбудиме. Повторно ќе се успиваме секоја вечер, а за тоа ќе одлучи „господинот време“. До тогаш, мама е секогаш со тебе и ова брзо ќе помине сине. Прости ми што не стигнав да ти објаснам што се случи вчера, имавме многу поважни работи…Гледавме „Toy story 4″, па печевме палачинки, па си игравме зоолошка…Не беше време за тага, ни за објаснување…Морав да те однесам…Одевме со насмевка…Тие чудни зборови кои постојат само на хартија, но не и во реалноста, ги напиша една тетка која не знае кои сме ние и која си игра со нас…Тетката е на повисоко нив на играта. Вовела нови правила во играта наречена „хрватско правосудие“. Ние не се надевавме на ова, не ги знаевме правилата.Тоа се нејзини правила, нивни, не наши. Само ти биди ми добро и се ќе биде добро. Мама е добро, Робине мој, твојот Бетмен те чека. И прости им сине, затоа што навистина не знаат што прават“, напишала пејачката.

Многумина се расплакале по читањето на оваа емотивна порака.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Во хотелите најбарани се тридневните празнични аранжамни, а она за што најмногу се интересирале гостите пред да резервираат е времетраењето на полицискиот час и безбедносните протоколи.

Туристите го наполнија Охрид

Велигденските и првомајските празници го раздвижија Охрид. Домашните туристи, но и...

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...