Поради 1.4% се прекинува социјалниот живот и се воведува пандемија.

Објавил: Мирко Бачиќ | 7 јануари, 2021 23:38

ПРЕД ФАКТИТЕ И БОГОВИТЕ МОЛЧАТ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Дали сега ќе почне постепено светот да се ослободува од Вирусот или пак има и друга повисока цел освен изборите во САД? Дали е целта постигната на овој според мене лабараториски вирус?

Светската популација во мај 2020 година беше околу 7,8 милијарди луѓе. Во периодот од 2015 до 2020 година, ООН предвидуваше пораст на населението од околу 78 милиони луѓе годишно.

Обединетите нации очекуваат бројот на светската почулација низ целиот свет до 2050 година да биде 9.7 Милијарди луѓе.

Си-Ен-Ен: Трамп може да биде сменет веднаш ако се активира 25-от амандман?

Од Ковид 19, досега се заразени 87 Милиони луѓе а умреле 1.89 милиони што е оклу 1.4% од вкупното население.

Поради 1.4% се прекинува социјалниот живот и се воведува пандемија.

Вирусот ги напаѓа луѓето со лош имунски систем и хронично болни, а преживува и во лето.

Но по некое чудо најповеќе го има во најразвиените Земји и во Америка каде денес штотуку се избра новиот Американски Претседател.

Дали сега ќе почне постепено светот да се ослободува од Вирусот или пак има и друга повисока цел освен изборите во САД? Дали е е целта постигната на обој според мене лабараториски вирус?

Ако народот неверува дека е природен тогаш тој шири теории на заговор, ако докторите излезат со тврдење дека вирусот е направен во лабораторија, тогаш тоа е ширење на лажни вести.

Дали сега ќе почне постепено светот да се ослободува од Вирусот или пак има и друга повисока цел освен изборите во САД?

Маските не штитат, но таман се набавија маски, сега: маските се задолжителни.

Како и да е во 2050 се очекуваат скоро 10 милијарди луѓе на земјинава топка….па ….
Не несакам да ширам страв ниту пак е ова некаква си теорија на заговор, јас само прочитав и бројките ги преточив во мисла, слободна мисла на говор.

А нели размислувањето и изјаснувањето на слободна мисла на говор е демократското право број еден?

Пишува: Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Во минатите колумни, таксативно ги наведував сите услови и процедури кои беа прескокнати при носењето во стечај на Еуростандард банка. Накратко ќе ги повторам.

КОСТОВСКИ: Народна банка ја ликвидира Еуростандард банка, од причини само за нив познати

Случајот со стечајот на Еуростандард банка, е парадигматичен за целокупната слика...

Ако е предизборен период, тогаш нема логика во овој момент, со оваа политичка гарнитура воопшто да се преговара

Невкусно и лигаво е кога македонските претставници во преговарачкиот процес со Бугарија ги правдаат навредите

Невкусно и лигаво е кога македонските претставници во преговарачкиот процес со Бугарија...

Ејјј години се маршираше по улици против владеењето и против големиот криминалец Грујо, за да биде толку лесно да се голтне и прифати паролата "ќе го вратиме дома да си ја одлежи казната".

Ременски: Македонското аномично општество ги појави своите знаци

Полека но, сигурно Диркемовото (македонско) аномично општество ги појави своите знаци....

Дилемата пред мнозина професори кои не беа доволно стари за да прогласат крај на своите кариери ниту доволно млади за да почнат нови, беше драматична. Нивното натамошно поведение зависеше од карактерот на луѓето: некои свртија нов лист и почнаа да учат од почеток, други решија само цинично да го фатат тактот на маршот на новата демократска парада во науката.

ДЕНКО МАЛЕВСКИ: „Погрешно толкување на Македонската историја“

Повикот од претставниците на земјите членки на ЕУ кои, несомнено, консултирале и сопствени...