Денес се одбележуваат 20 дена без Мартин. !!! Напорите да го лоцираме цело ова време за жал беа бесплодни иако ги „измешавме“ морето, копното и небото, а беше обезбедена помош и од сите државни субјекти!!!!

Објавил: admin@magazin | 28 јули, 2022 15:21

Прекинува потрагата по Мартин: Да почекаме морето да ја заврши работата и да ни го врати

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Грчката организација „ОФКАТ“ објави дека по 20 дена неуспешна потрага по Марин Јовановски случајот оди на „друго ниво“.

Во објава на социјалните мрежи од организацијата потенцираат дека напорите за лоцирање на Мартин не вродиле плод. Велат дека и тие и државните институции направиле се, ги искористиле сите ресурси, ги „измешале“ морето, земјата и небото но не успеале во мисијата.

Денес се одбележуваат 20 дена без Мартин. !!! Напорите да го лоцираме цело ова време за жал беа бесплодни иако ги „измешавме“ морето, копното и небото, а беше обезбедена помош и од сите државни субјекти!!!!

Мартин не му „припаѓа“ на морето. Мартин припаѓа на земја и таму треба да се „врати“ во одреден момент. Па да го оставиме морето неколку дена да си ја заврши „работата“ со надеж дека во некој момент ќе ни го врати.

Се согласуваме со неговото семејство и затоа нема да дозволиме случајот да се “затвара”.!!! Впрочем, дадовме ветување на мајка му Лидија и на братот на Горан Јовановски дека ќе го најдеме Мартин!! Истрагите сега продолжуваат на “друго” ниво“ – се вели во објавата на ОФКАТ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.