Партнерката на Ана Брнабиќ, Милица го роди својот син Игор пред една година. Премиерката во повеќе наврати истакна дека пристигнувањето на бебето во нивниот дом донело радост.

Објавил: Сара Фемина | 20 февруари, 2020 21:15

ПРЕМИЕРКАТА НА СРБИЈА ГИ ЧАСТЕШЕ МИНИСТРИТЕ: Брнабиќ донесе торта за првиот роденден на синот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, донесе торта во кабинетот и ги почасти министрите, затоа што нејзиниот син бебето Игор, кое го роди нејзината партнерка Милица го прослави првиот роденден, дознава Курир.

– Атмосферата, пред да започне седницата на Владата, беше релаксирана, министрите и честитаа на Брнабиќ за роденденот на Игор. Јасно беше дека Премиерката беше пресреќна – открива изворот на Курир.

Ана Брнабиќ (43) и нејзината неколку години помлада партнерка, докторка Милица Ѓуриќ, во емотивна врска се неколку години.
Милица синот го добила со вонтелесно оплодување, а поради бременоста последниве месеци не се појавуваше со Ана Брнабиќ во јавноста.

Партнерката на Ана Брнабиќ, Милица го роди својот син Игор пред една година. Премиерката во повеќе наврати истакна дека пристигнувањето на бебето во нивниот дом донело радост. Русокосата убава докторка Милица Ѓурѓиќ и премиерката на Србија Ана Брнабиќ (43) се во врска околу 10 години.

Убавата вест ја пренесоа многу светски медиуми, кои повеќе се фокусираа на хомосексуалноста на премиерката отколку на раѓањето на детето.

– Сè е променето, сè е различно. Ова е најголемата радост што ми се случи во животот – рече Брнабиќ во претходното интервју за курир.

Таа исто така изјави дека ќе ја дочека Новата година дома, бидејќи тоа беше прва нова година на Игор.

– Ова е прва нова година на Игор, имаме новогодишна елка и подароци и едвај чекам да бидеме заедно

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

„Ова не е предвидување, ова е нешто што е логично да се очекува“, рече Вучиќ, додавајќи дека има 81 лице на респиратори.

ВУЧИЌ: Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи!

Во следните 72 часа очекуваме зголемување на заразени и смртни случаи, рече вечерва...

Авионот пристигна во Србија со 14 милиони заштитни маски, како и 14 кинески експерти, кои ќе помогнат да се инсталираат две машини, купени од кинеската компанија.

СРБИЈА НЕПРЕСТОЈАНО ДОБИВА ПОМОШ ОД СВЕТОТ: Уште 14 кинески стручњаци слетаа во Белград!

Друг авион на Ер Србија со медицинска опрема од Кина слета на пладне во Белград. Ер...

Тој рече дека е договорено на состанокот со премиерот Ана Брнабиќ да им се заблагодари на здравствените работници во државата за „прекрасните напори и работата за борба против коронарниот вирус.

ВУЧИЌ СЕ ГРИЖИ ЗА СРБИЈА: Од први април зголемени плати на здравствените работници!

Сите здравствени работници ќе ги зголемат платите за 10 проценти од 1 април годинава. Ова...

Таа рече дека во моментов има 741 лица позитивни за вирусот корона, дека 55 лица се на респиратор, дека 13 се починати и 54 лица се излечиле.

БРНАБИЌ: После епидемијата во Србија ќе градиме СПОМЕНИК НА БЛАГОДАРНОСТ ДО КИНА!

Премиерката Ана Брнабиќ вечерва изјави дека Србија добила 480 нови респиратори и дека...